Tygodniowy raport Straży Miejskiej. Tradycyjna pomoc przy WOŚP oraz obezwładnienie nożownika

  • Adrian Wolanin
  • 2021-02-01 10:25:47
Tygodniowy raport Straży Miejskiej. Tradycyjna pomoc przy WOŚP oraz obezwładnienie nożownika
  • Foto: https://www.facebook.com/SMSzczecinek

W okresie od 25.01.2021 r. do 31.01.2021 r. strażnicy podjęli 101 interwencji Operatorzy monitoringu wizyjnego ujawnili 15 zdarzeń. Mieszkańcy Szczecinka w tym czasie zgłosili 52 interwencje. Do miejsca zamieszkania doprowadzono 2 osoby. 2 bezdomne osoby doprowadzono do ogrzewalni. Policji przekazano 1 osobę. 4 zwierzęta zostały przekazane do schroniska dla zwierząt lub weterynarii. Strażnicy zastosowali blokady na koła 5 samochodów. Strażnicy pomogli w uruchomieniu 8 pojazdów.

10.10.2020 r. Wojewoda Zachodniopomorski wydał wójtom, burmistrzom, prezydentom miast decyzję polecającą zlecenie podległym strażom gminnym (miejskim) dokonywania dyslokacji patroli straży gminnych (miejskich) zgodnie ze wskazaniami komendantów właściwych terytorialnie jednostek Policji; organizacji wspólnych patroli z Policją; prowadzenie innych form współpracy straży z Policją, w tym w szczególności odnośnie weryfikacji realizacji nakazów zakazów i obowiązków wynikających z przepisów prawa, w zakresie zapobiegania rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 zgodnie ze wskazaniami komendantów właściwych terytorialnie jednostek Policji; realizację pozostałych zadań tak, by realizowane były głównie w zakresie, w jakim służą prowadzeniu działań związanych z weryfikacją wykonywania ww. nakazów, zakazów i obowiązków wynikających z przepisów prawa, związanych z zapobieganiem rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19.

Strażnicy w dalszym ciągu zajmowali się również dostarczaniem pomocy żywnościowej dla osób poddanych kwarantannie, a wymagających takiej pomocy.

26.01.2021 r. około godziny 21:30 patrol straży miejskiej udał się na ul: Szczecińską, na pętlę autobusową, gdzie zgłoszono leżącego na ziemi mężczyznę. Po przyjeździe na miejsce zastano leżącego na ziemi pod wiatą przystanku autobusowego doskonale nam znanego bezdomnego. Z uwagi na jego stan został doprowadzony do ogrzewalni.

27.01.2021 r. około godziny 16:25 strażnicy zostali wezwani na interwencję na ul: Mierosławskiego, gdzie w klatce schodowej miał leżeć mężczyzna. Po przyjeździe na miejsce strażnicy zastali siedzącego na schodach mężczyznę, który na ich widok stał się nerwowy i zaczął się awanturować używając przy tym słów wulgarnych. Po wylegitymowaniu opuścił blok, ale po wyjściu stał się agresywny. Zaczął wykrzykiwać wulgaryzmy i prowokować strażników do bójki oraz ubliżać im. Z kieszeni wyciągnął nóż i zaczął nim wymachiwać. W związku z tym, przy użyciu siły fizycznej i kajdanek został obezwładniony i przekazany Policji.

28.01.2021 strażnicy udzielali asysty pracownikom ZGM przy przeglądzie lokalu.

29.01.2021 w związku z zagrożeniem jakie może powodować nadmierna ilość śniegu zalegająca na dachach, strażnicy przy pomocy drona kontrolowali dachy obiektów wielkopowierzchniowych.

31.01.2021 około godziny 00:10 dyżurny straży miejskiej otrzymał telefoniczne wezwanie na interwencję do kobiety, która miała leżeć w klatce schodowej jednego z bloków. W wejściu do klatki schodowej strażnicy zastali mężczyznę, który oświadczył, że jest mężem leżącej, upojonej alkoholem kobiety. Sam nie mógł sobie poradzić z nią więc strażnicy doprowadzili ją do miejsca zamieszkania.

31.01.2021 jak co roku, strażnicy zabezpieczali 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Info: Straż Miejska w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: