Protest kobiet w Kołobrzegu

  • Jakub Diakun
  • 2021-01-31 09:11:55
Protest kobiet w Kołobrzegu
  • Foto: E-kg Magazyn Kołobrzeski

Odezwą do policjantów rozpoczął się kolejny protest Czarnego Kołobrzegu i przeciwników zaostrzonego prawa aborcyjnego, które obowiązuje w Polsce od kilku dni.

- To jest legalne zgromadzenie(...). Policjant zobowiązany jest odmówić wykonania rozkazu, którego wykonania łączyłoby się z popełnieniem przestępstwa. Wobec policjantów i policjantek naruszających wolności obywatelskie zostaną wyciągnę konsekwencje prawne – wygłosiła na początku, przez megafon, jedna z organizatorek marszu.


W Kołobrzegu nie doszło jednak, jak w innych regionach kraju, do policyjnych interwencji, mundurowi ograniczyli się do pilnowania porządku podczas demonstracji. Liczba uczestników protestu nie była duża; wzięło w nim udział około dwustu osób. Korowód, ze słynną już rzeźbą pięści z wyciągniętym środkowym palcem, wyruszył tuż po godzinie 18 spod ratusza i przeszedł centralnymi ulicami Kołobrzegu; Ratuszową, Aleją Jana Pawła II, a potem Armii Krajowej, z powrotem pod ratusz.


Uczestnicy zatrzymali się przy rondzie znajdującym się obok komendy policji, gdzie umieszczono symboliczną tablicę – rondo Praw Kobiet. - Chciałybyśmy, aby to miejsce nosiło taką nazwę – ogłosiła jedna z organizatorek protestu.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: