Delegat PZPN ze Szczecinka. Pracował przy spotkaniu Arki Gdynia z Koroną Kielce

  • Jakub Diakun
  • 2021-01-27 14:35:15
Delegat PZPN ze Szczecinka. Pracował przy spotkaniu Arki Gdynia z Koroną Kielce
  • Foto: TV Gawex

Choć w Szczecinku mamy zapewne wielu fanów piłki nożnej, to nie każdy wie, że w naszym mieście mamy Delegata Polskiego Związku Piłki Nożnej, który czuwa nad przebiegiem wydarzeń boiskowych. Ostatnio wykonywał swoje obowiązki nawet podczas meczu pierwszej ligi.

Szymon Bibik na co dzień dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Szczecinku. Mało kto wie, że oprócz piastowania funkcji w instytucji publicznej od początku tego sezonu pełni również funkcję Delegata PZPN podczas różnych rozgrywek, nawet 1 ligi gdzie pracował podczas spotkania Arki Gdynia z Koroną Kielce.

Praca delegata to ciężki kawałek chleba, choć obecnie jego obowiązki zostały nieco pomniejszone poprzez zakaz wstępu kibiców na trybuny, to wciąż pozostaje ważnym elementem podczas meczu. To delegat dba oto, aby wszystkie procedury były należycie respektowane. Decyzje organów dyscyplinarnych PZPN zapadają najczęściej po lekturze dostarczonych przez komisję rozgrywek sprawozdań, w tym sprawozdań Delegatów Meczowych. W meczach rozgrywek Ekstraklasy oraz szczebla centralnego PZPN, czyli I i II ligi udział delegata jest obligatoryjny. W innych rozgrywkach zależy on postanowień poszczególnych regulaminów rozgrywek. Delegat Meczowy PZPN reprezentuje związek oraz pełni rolę doradczą i wspierającą m.in. dla Organizatora meczu.

Więcej dziś (27.01) w Programie Gość Dnia, który wyemitujemy tuż po serwisie Echa Dnia.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: