Szczecineckie szkoły w Rankingu Perspektyw

  • Jakub Diakun
  • 2021-01-27 14:29:27
Szczecineckie szkoły w Rankingu Perspektyw
  • Foto: TV Gawex

Dziś (27.01) został zaprezentowany kolejny Ranking Perspektyw. W zestawieniu na szczególną pochwalę, zasługują trzy szkoły z terenu powiatu szczecineckiego. Najlepsze miejsce w zestawieniu zajęły kolejno, Prywatne Liceum Ogólnokształcące, Społeczne Liceum Ogólnokształcące STO oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Księżnej Elżbiety w Szczecinku.

Co roku na przełomie stycznia i lutego prezentowany jest Ranking Perspektyw. Jest to zestawienie najlepszych szkół średnich w kraju. Na ocenę w rankingu wpływ mają wyniki maturalne oraz osiągnięcia uczniów w różnego rodzaju olimpiadach.


W rankingu znalazły się trzy szkoły ze Szczecinka. Dwie z nich to placówki prywatne, które kształcą dużo mniejszą liczbę uczniów. Najlepsze miejsce w zestawieniu, bo 255 zajęło Prywatne Liceum Ogólnokształcące, czyli tzw. Katolik. Następnie 293 miejsce w ogólnopolskim zestawieniu zajęło Społeczne Liceum Ogólnokształcące STO. Na 393 miejscu uplasowało się I Liceum Ogólnokształcące im. Księżnej Elżbiety w Szczecinku.


Wszystkie z wymienionych szkół, uzyskały znaczy wzrost pozycji w zestawieniu. Co warte podkreślenia tzw. Katolik pierwszy raz od 4 lat znalazł się na tak wysokiej pozycji, podobnie jak Społeczne Liceum Ogólnokształcące STO. W tych placówkach często pojawia się problem w postaci zbyt małej ilości uczniów. Natomiast I Liceum Ogólnokształcące od 3 lat stopniowo pnie się w górę, dla przykładu w 2019 znajdowało się na 506 miejscu.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: