Ponad 13 mln zł na walkę z bezrobociem

  • Adrian Wolanin
  • 2021-01-27 13:33:11
Ponad 13 mln zł na walkę z bezrobociem
  • Foto: TV Gawex

19 stycznia po raz pierwszy w tym roku obradowała Powiatowa Rada Rynku Pracy. Gremium podsumowało miniony rok oraz zdecydowało o podziale środków na najbliższe 12 miesięcy.

W 2021 roku na aktywne formy przeciwdziałaniu bezrobociu w ramach Funduszu Pracy oraz tarczy antykryzysowej Powiatowy Urząd Pracy w Szczecinku będzie miał do dyspozycji ponad 13.155 mln zł. Ponad 7,6 mln zł w ramach tzw. algorytmu oraz tarczy antykryzysowej, ponad 5,5 mln. zł w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Jedna z najważniejszych decyzji podjętych przez Radę dotyczyła zwiększenia kwot dotacji oraz refundacji dla osób bezrobotnych i firm, ubiegających się o wsparcie w związku z utworzeniem miejsca pracy. Na ten cel zarówno osoby bezrobotne jak i firmy będę mogły otrzymać 28 tys. zł.

1,2 mln zł będzie miał do dyspozycji Powiatowy Urząd Pracy z przeznaczeniem na zatrudnienie mieszkańców gmin powiatu szczecineckiego w ramach robót publicznych.

Będzie też zdecydowanie więcej środków na szkolenia dla pracowników w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego (350 tys. zł), które w 40% będą kierowane do podmiotów związanych z ochroną zdrowia, a 60% dla pozostałych firm.

Więcej na ten temat w dzisiejszym serwisie informacyjnym Echa Dnia.

Info: Piotr Rozmus

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: