Powiat Szczecinecki zajął 10 miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Gmin i Powiatów

  • Jakub Diakun
  • 2021-01-25 14:41:22
Powiat Szczecinecki zajął 10 miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Gmin i Powiatów
  • Foto: TV Gawex

Po raz kolejny Jury Konkursu organizowanego przez Związek Powiatów Polskich wybrało najlepsze, najbardziej rozwojowe samorządy. Powiat Szczecinecki w tym zacnym zestawieniu zajął 10 miejsce. To duży sukces biorąc pod uwagę, że tylko w kategorii powiaty od 60 do 120 tys. mieszkańców w której rywalizował Powiat Szczecinecki,  w szranki stanęło niemal sto samorządów.

W roku ubiegłym to „13” okazała się szczęśliwa, bo właśnie na takim miejscu uplasował się Powiat Szczecinecki. Awans do ścisłego finału to niewątpliwie duże osiągnięcie i powód do dumy.  


Ogólnopolski Ranking Gmin i Powiatów to bezpłatny i dobrowolny konkurs prowadzony przez Związek Powiatów Polskich. Laureaci typowani są w podziale na: powiaty do 60 tys. mieszkańców; powiaty od 60 do 120 tys. mieszkańców; powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców; miasta na prawach powiatu; gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie.


Oceniając JST, eksperci ZPP wydają opinię według wielu kryteriów ujętych w dziesięciu grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa; działania promocyjne.

 

info: Piotr Rozmus 
 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: