Raport z działań Straży Miejskiej. Mężczyzna jechał autobusem z Koszalina do Bobolic, ale zasnął i trafił do Szczecinka

  • Jakub Diakun
  • 2021-01-25 11:06:19
Raport z działań Straży Miejskiej. Mężczyzna jechał autobusem z Koszalina do Bobolic, ale zasnął i trafił do Szczecinka
  • Foto: TV Gawex

W okresie od 18.01.2020 r. do 24.01.2021 r. strażnicy podjęli 70 interwencji. Operatorzy monitoringu wizyjnego ujawnili 13 zdarzeń. Mieszkańcy Szczecinka w tym czasie zgłosili 29 interwencji. Czterokrotnie przekazywano zwierzęta do schroniska dla zwierząt lub weterynarii. W 11 przypadkach udzielono pomocy przy uruchomieniu pojazdów. Strażnicy zastosowali 4 blokady na koła pojazdów. 

W ostatnim tygodniu kontynuowane były wspólne służby z Policją. Oprócz tego strażnicy podejmowali interwencje w ramach swoich zadań. Strażnicy w dalszym ciągu zajmowali się również dostarczaniem pomocy żywnościowej dla osób poddanych kwarantannie a wymagających takiej pomocy.

 

19.01.2021r. z polecenia dyżurnego Straży Miejskiej, około godziny 815 patrol udał się na ulicę Żeglarską, gdzie zgłoszono zwierzę, które przedostało się na teren prywatnej posesji. Na miejscu kobieta wskazała miejsce, w którym ukryła się sarna, po chwili udało się wyprowadzić zwierzę z posesji.

 

21.01.2021 około godziny 17:55 wpłynęło telefoniczne zgłoszenie, że przy ulicy Szafera, przy rzece na ziemi leży mężczyzna. Strażnicy zastali tam śpiącego, pijanego człowieka. Gdy udało się go dobudzić, okazało się, że mężczyzna podróżował autobusem z Koszalina do Bobolic, jednak przysnął w autobusie i obudził się dopiero w Szczecinku. Z uwagi na jego stan, został przewieziony na dworzec autobusowy, skąd taksówką odjechał do Bobolic.

 

22.01.2021 około godziny 2325 patrol SM interweniował na ulicy Mierosławskiego po tym jak operator monitoringu wizyjnego ujawnił dwóch mężczyzn na przystanku Komunikacji Miejskiej pijących tam alkohol.  

 

Podczas patrolowania miasta strażnicy zwracają szczególną uwagę na nieodśnieżone chodniki oraz tworzące się na dachach budynków nawisy lodowe i śnieżne. Właściciele prywatnych posesji, zarządcy nieruchomości mają obowiązek usuwania śniegu oraz likwidowania śliskości na chodnikach przy swoich posesjach. Mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców, strażnicy podejmują interwencje w stosunku do osób opieszałych, na których ciąży obowiązek odśnieżania. 

 

info: Straż Miejska 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: