W Koszalinie otworzył się klub nocny

  • Adrian Wolanin
  • 2021-01-24 12:33:27
W Koszalinie otworzył się klub nocny
  • Foto: https://pixabay.com/

Zarówno w piątek jak i w sobotę, wbrew obowiązującym przepisom, w Koszalinie otwarty został jeden z nocnych klubów. Zgodnie z relacjami świadków, tylko we wczorajszej imprezie uczestniczyło blisko pół tysiąca młodych mieszkańców miasta.

Podobnie jak piątkowe, również sobotnie wydarzenie natychmiast spotkało się z zainteresowaniem służb. Przybyli na miejsce policjanci wylegitymowali prawie wszystkie osoby planujące uczestnictwo w imprezie, nałożyli 15 mandatów oraz skierowali 3 wnioski o ukaranie do sądu. Główne zarzuty dotyczyły braku maseczek na twarzy oraz spożywania alkoholu. Sporządzono również dokumentację dla prokuratury oraz Sanepidu.

Ostatnia z wymienionych instytucji może nałożyć na właściciela lokalu do 30 000 zł kary administracyjnej. Organizator imprezy oczywiście odpiera zarzuty, argumentując, iż po pierwsze, wydarzenie przeprowadzono w ścisłym rygorze sanitarnym, po drugie zaś, miało ono charakter... zjazdu partyjnego. Na potwierdzenie tych słów podkreślano, że każdy przybyły musiał wypełnić deklarację przystąpienia do partii Strajk Przedsiębiorców. Decyzję Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w tej sprawie poznamy w przyszłym tygodniu.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: