Trzy miesiące aresztu za wymuszenia rozbójnicze i pobicie

  • Adrian Wolanin
  • 2021-01-23 16:28:26
Trzy miesiące aresztu za wymuszenia rozbójnicze i pobicie
  • Foto: TV Gawex

Trzy miesiące aresztu – taka kara spotkała kobietę i dwóch mężczyzn podejrzanych o wymuszenie rozbójnicze i pobicie. Trzech mieszkańców powiatu szczecineckiego, miało grozić pobiciem i pozbawieniem życia 35-latkowi ze Szczecinka, a następnie zażądać pieniędzy od jego partnerki. Decyzją Sądu Rejonowego w Szczecinku cała trójka najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Kodeks karny za popełnienie tych przestępstw przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek (18.01), do Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku wpłynęło zgłoszenie dotyczące kobiety, która została ugodzona nożem. Policjanci natychmiast udali się pod wskazany adres, gdzie na klatce schodowej na pomoc oczekiwał mężczyzna wraz z kobietą, której rana głowy wymagała natychmiastowego opatrzenia. Na widok policjantów kobieta oświadczyła, że nie potrzebuje ich pomocy i czeka na karetkę pogotowia. O sprawie informowaliśmy na łamach naszego serwisu.

Kiedy kobiecie udzielana była pomoc medyczna, policjanci po śladach krwi dotarli do mieszkania w którym doszło do zdarzenia. Sprawca ugodzenia nożem został zatrzymany, a policjanci przystąpili do wyjaśnienia okoliczności i przebiegu zdarzenia. W trakcie czynności procesowych, prowadzonych pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Szczecinku, funkcjonariusze ustalili, że ugodzona nożem kobieta wraz z mężczyzną weszła do mieszkania w którym przebywał 35-latek wraz ze swoją partnerką. Sprawcy grożąc pobiciem i pozbawieniem życia mężczyzny zażądali od kobiety pieniędzy w kwocie 800 zł. Policjanci ustalili, że mężczyzna już w niedzielę został pobity przez dwóch mężczyzn, a w poniedziałek dwukrotnie kobieta nachodziła ich raz z jednym i raz z drugim mężczyzną, a pod groźbą kolejnego pobicia wymuszała od nich pieniądze. Między lokatorami i sprawcami doszło do awantury oraz szarpaniny, podczas której 34-letnia kobieta została zraniona w głowę.

Dzięki intensywnym działaniom kryminalnych ustalono, że sprawca ugodzenia nożem jest osobą pokrzywdzoną. Kobieta po opatrzeniu ran, które nie zagrażały jej życiu i zdrowiu, została zatrzymana wraz z dwoma towarzyszącymi jej mężczyznami.

Zebrany w tej sprawie przez śledczych materiał dowodowy pozwolił Komendantowi Powiatowemu Policji w Szczecinku wystąpić z wnioskiem do prokuratora o zastosowanie wobec podejrzanych tymczasowego aresztowania. Sąd uwzględnił wniosek i zastosował wobec trzech mieszkańców Szczecinka w wieku od 33 do 38 lat 3-miesięczny areszt.

Info: asp. Anna Matys

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: