Szczecinecki kierowca przemierzy 500 km dla Mai

  • Adrian Wolanin
  • 2021-01-22 15:48:25
Szczecinecki kierowca przemierzy 500 km dla Mai
  • Foto: TV Gawex

Na początku marca z Sopotu wystartuje samochodowy rajd Maraton po życie, w którym udział weźmie Jaromir Werner, kierowca z naszego miasta. Szczecineckie firmy, które zechcą wspomóc finansowo leczenie zmagającej się z SMA małej dziewczynki, mogą liczyć na umieszczenie logotypu na samochodzie zawodnika.

W trakcie imprezy, uczestnicy w pięć dni zaliczą trasę prowadzącą z Sopotu do Zakopanego. Celem przedsięwzięcia, którego organizatorem jest Arkadiusz Lindner, utytułowany uczestnik m.in. Rajdu Dakar, jest pomoc w zebraniu środków na leczenie Mai, dziewczynki chorującej na rdzeniowy zanik mięśni.

Poza uiszczeniem przez zawodników wysokiego wpisowego, które w całości trafi na konto zbiórki na rzecz Mai, szczytny cel możemy wesprzeć również my, czy to poprzez zakup gadżetów związanych z imprezą, czy też zasilając zbiórkę prowadzoną przez Fundację Siepomaga (link).

Szczecinecki zawodnik apeluje również o wsparcie do firm i przedsiębiorstw znad Trzesiecka. Każdy ze sponsorów może oczywiście liczyć na reklamę na karoserii auta, które wystartuje w rajdzie.

Warto dodać, że organizator zawodów pierwotnie miał zbierać środki na leczenie Mai w trakcie tegorocznego Dakaru, jednak z powodu rezygnacji w udziale w najsłynniejszym rajdzie terenowym świata z powodów zdrowotnych, inicjatywa ostatecznie nie doszła do skutku. Mimo tego, Arkadiusz Lindner nie zrezygnował ze wsparcia chorej dziewczynki, dzięki czemu na jej rzecz miłośnicy offroadu przelali już ponad 200 000 zł.

Jak zdradził nam w rozmowie z nami Jaromir Werner, po zakończeniu Maratonu po życie offroadowcy liczą, że uda im się przelać na rzecz dziewczynki co najmniej drugie tyle środków. To jednak zależy w głównej mierze od wspomnianych  sponsorów. Dla tych ze Szczecinka dodatkowym magnesem do wsparcia może być fakt, że nasz reprezentant do rywalizacji przystąpi w nietypowym samochodzie, czyli odpowiednio przygotowanym do terenowych przepraw Mercedesie ML pierwszej generacji.

Więcej na ten temat w dzisiejszym wydaniu serwisu informacyjnego Echa Dnia, zaś o samym pojeździe więcej opowiemy w najbliższym Motoklubie, w przyszły czwartek.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: