W Bobolicach również ruszają szczepienia mieszkańców

  • Adrian Wolanin
  • 2021-01-21 15:22:11
W Bobolicach również ruszają szczepienia mieszkańców
  • Foto: TV Gawex

Podobnie jak w całym kraju, również w Bobolicach od poniedziałku startują szczepienia przeciwko COVID-19 osób powyżej 80. roku życia. Proces ten przebiegać będzie w dwóch miejscowych przychodniach.

W przyszłym tygodniu w całym kraju rozpoczną się masowe szczepienia obywateli przeciwko koronawirusowi, zwane również populacyjnymi. W sąsiednich Bobolicach proces ten będzie realizowany w dwóch lokalnych przychodniach Podstawowej Opieki Medycznej – Amelii oraz Asklepiosie. Obie placówki są już w pełni przygotowane do zabiegów, a zgłoszeni pacjenci czekają  na swoją kolej. Dzięki pomocy miejscowego Urzędu Miejskiego, o możliwość zaszczepienia nie muszą się martwić seniorzy, którzy z przyczyn zdrowotnych nie mogą pojawić się w przychodniach, gdyż dla nich zostaną zorganizowane zabiegi stacjonarne.

Jak zapewnili odpowiedzialni za proces, samo szczepienie nie jest procesem skomplikowanym. Absolutnie nie należy obawiać się tzw. skutków ubocznych. Dodatkowo, zdaniem medyków masowe szczepienia są jedynym lekarstwem na obecną sytuację.

Więcej informacji na ten temat w dzisiejszym wydaniu serwisu informacyjnego Echa Dnia oraz w programie samorządowym Moje Miasto Bobolice.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: