W borneńskim DPS rozpoczęły się szczepienia przeciwko COVID-19

  • Adrian Wolanin
  • 2021-01-20 15:30:04
W borneńskim DPS rozpoczęły się szczepienia przeciwko COVID-19
  • Foto: TV Gawex

Podobnie jak w całym kraju, również w Domu Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie rozpoczęły się szczepienia personelu oraz pensjonariuszy przeciwko COVID-19. Zabiegi wykonywane są przez załogę mobilnego punktu szczepień ze szczecineckiego szpitala.

Szczepienia wystartowały już w ubiegły czwartek, kiedy to do procesu przystąpili pracownicy placówki. Dziś szczepieniu poddawani są już mieszkańcy DPS-u. Żaden z pensjonariuszy nie jest oczywiście poddawany temu procesowi wbrew swojej woli. W przypadku osób, które nie mogą podejmować decyzji samodzielnie, były one konsultowane z ich opiekunami prawnymi.

Mimo rozlicznych obaw wśród mieszkańców, tożsamych z tymi w całym kraju, wszyscy w borneńskim ośrodku zdają sobie sprawę, iż tylko szczepienia są w stanie zagwarantować personelowi i pensjonariuszom bezpieczeństwo oraz odporność na zakażenie koronawirusem. W przypadku pensjonariuszy nie bez znaczeniu jest również inny aspekt, czyli powrót do zwyczajowych aktywności. Jak podkreśliła w rozmowie z nami Krystyna Berdyńska, Dyrektor DPS w Bornem Sulinowie, mieszkańcom bardzo tego brakuje.

Więcej na ten temat w dzisiejszym wydaniu serwisu informacyjnego Echa Dnia.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: