Policjanci rozdawali uczniom odblaski

  • Jakub Diakun
  • 2021-01-19 10:06:50
Policjanci rozdawali uczniom odblaski
  • Foto: Piotr Rozmus

Szczecinecka Fundacja na Rzecz Osób Poszkodowanych w Wypadkach Komunikacyjnych oraz Zachodniopomorski Ośrodek Ruchu Drogowego w Koszalinie przekazały szczecineckim policjantom elementy odblaskowe. Dziś (18.01) mundurowi rozdawali je uczniom z klas I-III, którzy powróciły do szkolnych ławek.

Zgodnie z zapowiedzią ministra zdrowia, w związku ze spadkiem zachorowań na  COVID – 19, uczniowie klas I-III powrócili do szkół. O to, aby był on bezpieczny zadbali szczecineccy mundurowi, którzy przy Szkole Podstawowej Nr 7 w Szczecinku wręczali im akcesoria odblaskowe. Uczniowie odchodzili nie tylko z niespodziewanymi prezentami, ale również z wiedzą na temat ich skuteczności i sposobu używania. Noszenie elementów odblaskowych jest szczególnie ważne w okresie jesienno-zimowym, podczas  niedostatecznej, zatem nawet niewielki element odblaskowy na ubraniu, plecaku, czy torbie może uratować życie i zdrowie.

 

Propagowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym to jeden ze sposobów  w jaki Fundacja na Rzecz Osób Poszkodowanych w Wypadkach Komunikacyjnych realizuje swoje cele.

 

Więcej o Fundacji TUTAJ.

 

info: Piotr Rozmus

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: