Próba oszukania strażników skończyła się wnioskiem do sądu o ukaranie. Raport Straży Miejskiej

  • Jakub Diakun
  • 2021-01-18 12:41:21
Próba oszukania strażników skończyła się wnioskiem do sądu o ukaranie. Raport Straży Miejskiej
  • Foto: TV Gawex

W okresie od 11.01.2020 r. do 17.01.2020 r. strażnicy podjęli 89 interwencji Operatorzy monitoringu wizyjnego ujawnili 18 zdarzeń. Mieszkańcy Szczecinka w tym czasie zgłosili 47 interwencji. Do miejsca zamieszkania doprowadzono 3 osoby w tym dwie bezdomne do ogrzewalni. Dla Policji przekazano 1 osobę. 3 zwierzęta zostały przekazane do schroniska dla zwierząt lub weterynarii. Strażnicy Zastosowali blokady na koła 3 samochodów. Z uwagi na awarię startera i potrzebę oddania go do naprawy gwarancyjnej nie mamy czym pomagać w uruchamianiu pojazdów. Działalność taka zostanie wznowiona po powrocie urządzenia z naprawy.

10.10.2020 r. Wojewoda Zachodniopomorski wydał Wójtom, Burmistrzom, Prezydentom miast decyzję polecającą zlecenie podległym strażom gminnym (miejskim) dokonywania dyslokacji patroli straży gminnych (miejskich) zgodnie ze wskazaniami komendantów właściwych terytorialnie jednostek Policji; organizacji wspólnych patroli z Policją; prowadzenie innych form współpracy straży z Policją, w tym w szczególności odnośnie weryfikacji realizacji nakazów zakazów i obowiązków wynikających z przepisów prawa, w zakresie zapobiegania rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 zgodnie ze wskazaniami komendantów właściwych terytorialnie jednostek Policji; realizację pozostałych zadań tak, by realizowane były głównie w zakresie, w jakim służą prowadzeniu działań związanych z weryfikacją wykonywania ww. nakazów, zakazów i obowiązków wynikających z przepisów prawa, związanych z zapobieganiem rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19.

 

Strażnicy w dalszym ciągu zajmowali się również dostarczaniem pomocy żywnościowej dla osób poddanych kwarantannie a wymagających takiej pomocy.

 

11.01.2021 r. około godziny 22:35 strażnik miejski pełniący służbę z policjantami podejmował interwencję w sprawie kobiety, która oblała się łatwopalną cieczą i się podpaliła. Strażacy PSP dzielili kobiecie pierwszej pomocy.

 

15.01.2021 asysta dla pracowników ZGM przy przeglądzie lokalu.

 

15.01.2021 r. około godziny 19:30 zgłoszenie o mężczyźnie leżącym na ul: Wodociągowej. Na miejscu zastano mężczyznę leżącego przed blokiem. Był to znany nam bezdomny. Odmawiał pomocy medycznej więc został przez strażników przewieziony do ogrzewalni.

 

16.01.2021 r. około godziny 15:30 do komendy straży miejskiej przyszedł mężczyzna, bez kurtki i butów w skarpetkach. Był pobudzony pod wpływem środków odurzających. Mężczyzna ten kilkukrotnie uderzył w urządzenie alarmowe zamontowane na budynku niszcząc je. Mężczyzna ten został obezwładniony przez strażników i przekazany Policji. Po umieszczeniu w pomieszczeniu dla zatrzymanych nogami kopał w ściany radiowozu. Mężczyzna ten został zatrzymany przez Policję.

 

17.01.2021 r. około godziny 21:10 patrol straży miejskiej zatrzymał do kontroli rowerzystkę, która poruszała się rowerem bez wymaganego oświetlenia. Dodatkowo poruszała się chodnikiem. Podczas legitymowania wprowadziła strażników w błąd podając fałszywe dane. Sprawa ta mogła zakończyć się pouczeniem, ale w związku z zachowaniem tej kobiety zostanie skierowany na nią wniosek o ukaranie.

 

info: Straż Miejska Szczecinek 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: