Bobsleistka ze Złocieńca

  • Adrian Wolanin
  • 2021-01-16 16:33:19
Bobsleistka ze Złocieńca
  • Foto: https://www.instagram.com/bobslejeskeleton/

Nasz region nigdy nie był kolebką sportów zimowych, a cóż dopiero reprezentantów kraju w jakiejkolwiek rywalizacji uprawianej na śniegu lub lodzie. Jak się jednak okazuje, jeszcze w listopadzie, Polskę na bobslejowych zawodach pucharu świata zaprezentowała Sylwia Smolarek, która na co dzień jest mieszkanką Złocieńca.

Mimo długiej historii, sięgającej jeszcze XIX wieku, bobsleje nie są w Polsce dyscypliną popularną, choć na pewno znaną. Przyczyn takiego stanu rzeczy upatrywać należy przede wszystkim w braku infrastruktury oraz polskich sukcesów w tymże sporcie.

Niestety, na pierwszy z wymienionych powodów, póki co, niewiele da się zaradzić. Kibicom pozostaje tylko mgliste wspomnienie po torze znajdującym się niegdyś w Szklarskiej Porębie, nielicznej grupie zawodników zaś przychodzi korzystać z obiektów za granicą.

Druga z wymienionych wcześniej kwestii może jednak ulec zmianie. Wszystko za sprawą polskiej kadry bobslejowej, która coraz lepiej radzi sobie w zawodach najwyższej rangi. Najpierw reprezentowali nas tylko mężczyźni, w listopadzie zaś do tego grona dołączyły kobiety. Wśród nich znajduje się mieszkanka naszego regionu, Sylwia Smolarek. Zawodniczka ze Złocieńca zadebiutowała na międzynarodowej arenie niezwykle udanie, zajmując wraz ze swoją zespołową partnerką 7. miejsce w łotewskiej Siguldzie.

O początkach kariery reprezentantki kraju, aktualnych problemach trapiących polskich bobsleistów, a także o planach na przyszłość mieszkanki Złocieńca możecie się Państwo dowiedzieć z wczorajszego wydania serwisu informacyjnego Echa Dnia (link) oraz programu Sektor Sportowy (link). Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: