Czworo nowych policjantów w szczecineckiej komendzie

  • Adrian Wolanin
  • 2021-01-16 12:38:01
Czworo nowych policjantów w szczecineckiej komendzie
  • Foto: Komenda Powiatowa Policji w Szczecinku

Ja, obywatel Rzeczpospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta... – to początek roty ślubowania funkcjonariuszy Policji. Wypowiadają te słowa wszyscy adepci służby. Szeregi szczecineckiej komendy zasiliło w czwartek 4 kolejnych policjantów. Z uwagi na panującą epidemię, uroczystość odbywa się w jednostce, do której policjanci zostali przydzieleni. Przypominamy, że dobór wciąż trwa, a dokumenty można składać we wszystkich komendach powiatowych Policji.

W sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku, odbyło się ślubowanie nowo przyjętych policjantów. Podczas uroczystości Komendant Powiatowy Policji w Szczecinku, insp. Andrzej Dziemianko, złożył nowym funkcjonariuszom gratulacje i życzył sukcesów w przyszłej służbie.

Z uwagi na bezpieczeństwo wszystkich uczestników i panujące obostrzenia, przebieg ślubowania został zmieniony. Teraz ma on skromniejszy charakter i odbywa się bez gości. Ślubowanie, co warto podkreślić, odbywa się w jednostce do której nowo przyjęci funkcjonariusze zostali przydzieleni.

Szeregi szczecineckiej jednostki zasiliło 4 funkcjonariuszy, wśród których jest 1 kobieta.

Na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej w Szczecinie można znaleźć informację o warunkach, jakie trzeba spełnić, by zostać policjantem oraz wymaganych dokumentach rozpoczynających dobór. Przypominamy, że takie dokumenty można teraz składać w dowolnej jednostce powiatowej policji 7 dni w tygodniu, o każdej porze. Więcej szczegółów: link

Info: asp. Anna Matys


  • Foto: Komenda Powiatowa Policji w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: