Niezwykły dar dla szpitala

  • Adrian Wolanin
  • 2021-01-16 10:27:39
Niezwykły dar dla szpitala
  • Foto: iszczecinek.pl

Zarząd Spółki Szpital w Szczecinku od dawna czyni starania, aby pozyskać sponsorów i darczyńców mogących wspomóc lecznicę finansowo. W ostatnim czasie wsparcia placówce udzieliła szczecinecka firma EkoPOM przekazując 200 tys. zł na zakup karetek.

Szczecinecki szpital dysponuje trzema karetkami, jedną typu S (reanimacyjna – na pokładzie karetki znajduje się lekarz) i dwiema typu P (na pokładzie ambulansu znajdują się ratownicy lub pielęgniarki). Tabor ratownictwa medycznego szczecineckiego szpitala jest już jednak mocno wyeksploatowany, dlatego też zarówno Zarząd Spółki jak i Powiat Szczecinecki już w roku ubiegłym zabiegali o rządowe środki na zakup ambulansu. Szpital otrzymał wsparcie z Ministerstwa Zdrowia w wysokości 550 tys. zł, z czego 500 tys. zł na zakup nowej karetki i 50 tys. zł na zakup środków ochrony indywidualnej i środków do dezynfekcji dla zespołów ratownictwa medycznego.

Pomoc ze strony szczecineckiego lidera produkcji maszyn rolniczych pozwoli na zakup dwóch dodatkowych ambulansów, odmładzając tym samym szpitalną flotę. Zarząd Spółki już ogłosił przetarg na leasing nowych karetek.

Info: Piotr Rozmus

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: