Straż Pożarna udzieliła pomocy. Nie było wolnej karetki

  • Jakub Diakun
  • 2021-01-13 10:45:15
Straż Pożarna udzieliła pomocy. Nie było wolnej karetki
  • Foto: TV Gawex

Późnym wieczorem 11 stycznia w Szczecinku miała miejsce próba samospalenia. Kobietę udało się uratować, dzięki sprawnej akcji strażaków, którzy przetransportowali kobietę do szpitala. Niestety na szybką reakcję pogotowania ratunkowego nie można było liczyć.

W minionym roku w kraju miało miejsce około 5000 prób samobójczych. W poniedziałek (11.01) około godziny 22:30 przy ulicy Szczecińskiej miało miejsce takie zdarzenie. Kobieta w piwnicy jednego z budynków oblała się łatwopalną substancją, a następnie podpaliła. 


 
Strażacy na miejscu pojawili się bardzo szybko, niestety nie można tego powiedzieć o karetce pogotowania. Ze względu na brak wolnego Zespołu Ratownictwa Medycznego, do zdarzenia zadysponowana została karetka znajdująca się około 25 kilometrów od miejsca zdarzenia. Przy tego typu sytuacjach, często dochodzi do poparzenia dróg oddechowych, dlatego strażacy uznali, że kobieta musi niezwłocznie trafić do szpitala. 

 

Według informacji uzyskanych przez naszą redakcję kobiecie udzielono pomocy w szczecineckim szpitalu, aby następnie przetransportować ją do gryfickiej lecznicy. W Szczecinku znajdują się dwie karetki typu P, czyli takie, w których nie pracuje lekarz, oraz jedna typu S, w której znajduje się lekarz.  Zaistniałe zdarzenie rodzi pytanie, czy nie jest ich za mało? 
 

Więcej dziś (13.01) w TV Gawex.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: