Uwaga na sms z prośbą o dopłatę do paczki

  • Jakub Diakun
  • 2021-01-12 12:14:15
Uwaga na sms z prośbą o dopłatę do paczki
  • Foto: E-kg Magazyn Kołobrzeski

Ofiarą internetowych oszustów padła ostatnio jedna z mieszkanek Kołobrzegu. Kobieta otrzymała smsa z prośbą o dopłacenie kilkudziesięciu groszy do przesyłki na którą oczekiwała. Oszukana kliknęła w feralny link, dołączony do wiadomości i przelała brakującą kwotę. Jak się później okazało, z jej konta zamiast kilkudziesięciu groszy, zniknęło kilka tysięcy zł.

Jak informuje kołobrzeska policja, zgłoszeń dotyczących internetowych oszustw jest coraz więcej, coraz częściej również przestępcy zmieniają metody działania. Kilka dni temu opisywaliśmy historię kołobrzeżanina, który w wyniku oszustwa metodą „na pulpit” stracił 160 tys. zł.


Równie sprawnie oszuści działają, podszywając się pod firmy kurierskie. Policja wyjaśnia, że przestępcy najczęściej wysyłają link na smsa z prośbą o dopłatę do przesyłki, bądź też taki, który infekuje telefon i pozwala na jego zhakowanie, a tym samym wyciągnięcie potrzebnych do kont haseł i zabezpieczeń.


Policja apeluje więc o ostrożność i dokładne czytanie wiadomości od rzekomych operatorów czy kurierów. - Poświęcenie kilku sekund na zweryfikowanie, jaką transakcję mamy zaakceptować, może uratować nas przed utratą pieniędzy – mówi Tomasz Kwaśnik, rzecznik prasowy kołobrzeskiej Komendy Policji.

Uwaga na sms z prośbą o dopłatę do paczki
  • Foto: E-kg Magazyn Kołobrzeski

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: