Ruszają badania na koronawirusa pracowników oświaty

  • Jakub Diakun
  • 2021-01-11 09:51:13
Ruszają badania na koronawirusa pracowników oświaty
  • Foto: pi

Dziś (11.01) rusza pobieranie wymazów do badania obecności koronawirusa w organizmie u nauczycieli klas I-III. Ze względu na dobrowolność badania, nie wszyscy pedagogowie wyrazili taką chęć. Mimo to, według danych szczecineckiego szpitala, przebadanych zostanie około 300 osób. 

Dziennie w Szczecinku wykonywanych będzie 70 testów u pracowników oświaty. Badać mogą się nie tylko nauczyciele, ale również inni pracownicy oświaty. Pobranie wymazu jest dobrowolne i bezpłatne. 

 

Ministerstwo Zdrowia zebrało informacje o zapotrzebowaniu na testy dla nauczycieli poprzez kuratoria i Wojewódzkie Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne. Wynika z nich, że chętnych na przeprowadzenie testu jest ok. 190 tys. osób.  Powiatowe Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne zebrały listy imienne pedagogów ze szkół podstawowych. W powiecie szczecineckim przebadanych zostanie około 300 osób. Testy będą wykonywane metodą RT-PCR, w mobilnym punkcie drive thru pod szczecineckim szpitalem.

 

Prezes Szpitala w Szczecinku Anna Złotowska poinformowała nas również, że pobieranie wymazów wśród nauczycieli, w żaden sposób nie ograniczy badania pozostałych osób. Dziennie w szczecineckim szpitalu wykonywanych jest 70 testów na obecność koronawirusa. Rozpoczęcie badań nauczycieli podniesie tę liczbę do 140 testów dziennie. 
 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: