#zamiastkebaba - czyli nowy challenge w sieci. OSP Gwda Wielka zbiera na nowy wóz

  • Jakub Diakun
  • 2021-01-10 09:10:44
#zamiastkebaba - czyli nowy challenge w sieci. OSP Gwda Wielka zbiera na nowy wóz
  • Foto: FB OSP Gwda Wielka

HOT16Challenge… było, Ice Bucket Challenge… było… niewielu więc spodziewało się pojawienia kolejnego wyzwania w sieci. W końcu co jeszcze można wymyślić? Tym razem jednak kreatywnością wykazali się strażacy z OSP Gwda Wielka rozpoczynając akcję #zamiastkebaba. 

Chyba każdy z nas pamięta, jak w roku 2014 popularne stało się wylewanie na głowę zimnej wody w ramach Ice Bucket Challenge. #hot16 to z kolei akcja, która zachęcała nas do zaśpiewania 16 prostych wersów. Tego typu zabaw było wiele i nie sposób wspomnieć o wszystkich. Choć z pozoru różniło je wszystko, to jednak miały pewny wspólny mianownik. Łączyła je bowiem chęć zebrania środków na jakiś ważny cel.

 

Strażacy z OSP Gwda Wielka od dłuższego czasu zbierają fundusze na nowy wóz strażacki. Chwytali się chyba wszystkiego - łącznie ze zbiórką w internecie. Jednak kwota, która jest potrzeba wielu zwala z nóg. Chodzi bowiem o 900 tys. złotych. - W naszej gminie funkcjonuje sześć jednostek OSP. Nasza gmina nie jest w stanie pomóc nam finansowo, gdyż środki finansowe gminy są zbyt małe. – piszą strażacy na swoim profilu w mediach społecznościowych. 

 

Strażacy postanowili wziąć sprawę w swoje ręce. Wykazali się przy tym niemałą kreatywnością, organizując wyzwanie wzorowane na tych już wspomnianych. - Challenge polega na wrzuceniu fotografii lub krótkiego filmu ze swoim ulubionym fastfoodem albo po prostu ulubionej słonej lub słodkiej przekąski w poście na swoim profilu konta społecznościowego, w opisie trzeba umieścić link do zbiórki, oznaczyć kolejne 5 osób do wykonania zadania i przekazać dowolny datek na naszą zbiórkę. Jeśli w ciągu 48 godzin nie wykonasz zadania musisz wpłacić równowartość swojego ulubionego fastfooda na konto zbiórki. – piszą strażacy. 

 

Akcja już się rozpoczęła. Druhowie i druhny z Gwdy Wielkiej rzucili rękawice OSP Parsęcko, OSP Lotyń Szczecinek 112, iszczecinek.pl oraz KAMAZ Polska.  Czy nominowani podejmą wyzwanie? Przekonamy się. 
 

#zamiastkebaba - czyli nowy challenge w sieci. OSP Gwda Wielka zbiera na nowy wóz

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: