Straż Miejska gasiła choinkę

  • Jakub Diakun
  • 2021-01-04 12:07:26
Straż Miejska gasiła choinkę
  • Foto: TV Gawex

W okresie od 28.12.2020 r. do 03.01.2021 r. strażnicy podjęli 79 interwencji. Operatorzy monitoringu wizyjnego ujawnili 8 zdarzeń. Mieszkańcy Szczecinka w tym czasie zgłosili 52 interwencje. Czterokrotnie przekazywano zwierzęta do schroniska dla zwierząt lub weterynarii. W 8 przypadkach udzielono pomocy przy uruchomieniu pojazdów. Strażnicy zastosowali 7 blokad na koła pojazdów. 

W ostatnim tygodniu kontynuowane były wspólne służby z Policją zgodnie z ich zapotrzebowaniem. Oprócz tego strażnicy podejmowali interwencje w ramach swoich zadań.

 

Strażnicy w dalszym ciągu zajmowali się również dostarczaniem pomocy żywnościowej dla osób poddanych kwarantannie a wymagających takiej pomocy.

 

28.12.2020 r. około godz. 19:55 dyżurny skierował patrol na ulicę Polną, gdzie zgłoszono mężczyznę leżącego na przystanku Komunikacji Miejskiej. Strażnicy zastali tam bezdomnego mężczyznę, który spał na ławce przystanku. Od mężczyzny była wyczuwalna silna woń alkoholu, chodnik oraz jego ubranie było zanieczyszczone wymiocinami. Z uwagi na panujące warunki atmosferyczne, został on przewieziony do ogrzewalni.

 

01.01.2021 r. o godzinie 00:05 patrol Straży Miejskiej patrolując teren Placu Wolności zauważył jak jedna z petard przewróciła się i uderzyła w stojącą na placu choinkę, co w konsekwencji spowodowało jej zapłon. Strażnicy natychmiast przystąpili do gaszenia płonącej choinki gaśnicami samochodowymi. Dyżurny SM wezwał na miejsce straż pożarną. 

 

01.01.2021 r. około godz. 5:30 patrol SM został skierowany przez dyżurnego na ulicę Kołobrzeską. Strażnicy zastali tam opartego o ścianę budynku mężczyznę upojonego alkoholem. Gdy udało ustalić się jego adres został doprowadzony do miejsca zamieszkania.

 

info: Straż Miejska w Szczecinku 
 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: