Pracowity weekend strażaków z powiatu kołobrzeskiego

  • Adrian Wolanin
  • 2021-01-03 14:47:22
Pracowity weekend strażaków z powiatu kołobrzeskiego
  • Foto: OSP Charzyno

Za strażakami z powiatu kołobrzeskiego niezwykle pracowity weekend. Zdecydowanie najgroźniejszy przebieg miał sobotni pożar Daewoo Nexii w Mączniku. Na szczęście, zanim samochód ostatecznie spłonął, z jego wnętrza udało się wydostać kierującego ze złamaną nogą.

Samochód zapalił się po uderzeniu w drzewo. Świadkowie zdarzenia uratowali mężczyznę

O dużym szczęściu może mówić kierowca osobowego samochodu, który w sobotni poranek w miejscowości Mącznik miał wypadek.

Do zdarzenia doszło chwilę przed godziną 6:00 na drodze z Siemyśla do Kołobrzegu. Jak informują strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Charzynie, kierujący osobowym Daewoo, najprawdopodobniej z powodu trudnych warunków na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo.

Samochód stanął w płomieniach, a kierowca ze złamaną nogą nie mógł wydostać się z pojazdu. Na szczęście pomogli świadkowie zdarzenia, którzy jeszcze przed przyjazdem strażaków wyciągnęli przez szybę starszego mężczyznę. Chwilę później ogień się rozprzestrzenił i zajął całe auto. Strażacy z Charzyna oraz Siemyśla po przyjeździe na miejsce opanowali pożar oraz do czasu przyjazdu medyków zajęli się poszkodowanym. W międzyczasie na miejsce dotarła jednostka Straży Pożarnej z Kołobrzegu. Droga przez jakiś czas była całkowicie zablokowana.

Foto: OSP Charzyno

Zadymienie piwnicy w Gościnie. Strażacy nałożyli zakaz użytkowania przewodów kominowych

Najprawdopodobniej nieszczelny przewód kominowy był przyczyną zadymienia budynku do jakiego doszło w Gościnie. Chwilę przed godziną 18:00 miejscowi strażacy zostali wezwani do budynku wielorodzinnego przy ul. Lubkowickiej.

Jak wynikało z relacji zgłaszających miała się palić piwnica budynku. Po dojeździe na miejsce dwóch samochodów gaśniczych okazało się, że pożaru nie ma, a budynek uległ jedynie zadymieniu przez nieszczelny przewód kominowy.

W związku z nieprawidłowościami wystawiono dwa zakazy użytkowania przewodów kominowych. Po sprawdzeniu mieszkań na zawartość czadu w powietrzu mieszkańcy mogli powrócić do mieszkań. Domownicy którym wystawiono zakazy odmówili pomocy w zakresie mieszkania zastępczego czy ogrzewania alternatywnego na czas naprawy instalacji kominowej.

Działania strażaków trwały ok. dwie godziny.

Foto: OSP Gościno

Pożar domu w Siemyślu

Strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Kołobrzegu, OSP Charzyno, Siemyśl oraz Świeciue Kołobrzeskie walczyli w sobotę wieczorem z pożarem domu. Ten wybuchł w kotłowni na posesji przy ul. Szkolnej w Siemyślu. Niestety, przeniósł się na poddasze i zajął drewniane elementy konstrukcji. Na szczęście, nikomu nic poważnego się nie stało. Dogaszanie i sprawdzanie obiektu trwało do późnych godzin wieczornych.

Foto: OSP Charzyno

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: