Remonty w remizach oraz nowy samochód - podsumowanie inwestycji w regionalnych OSP

  • Adrian Wolanin
  • 2021-01-02 16:39:00
Remonty w remizach oraz nowy samochód - podsumowanie inwestycji w regionalnych OSP
  • Foto: https://www.facebook.com/Urząd-Miejski-w-Barwicach-417232935019134

Rok 2020 przyniósł sporo mniejszych lub większych inwestycji infrastrukturalnych oraz sprzętowych w poszczególnych jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych w Powiecie Szczecineckim.

W aż 6 jednostkach w regionie przeprowadzono remonty remiz. Dzięki Grantom Strażackim 2020, pochodzącym z kasy Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie, odświeżono wnętrza siedzib jednostek w Białym Borze oraz w Wilczych Laskach. W drugim przypadku za pozyskane od marszałka środki udało się również wyremontować dach budynku.

Z kolei dzięki środkom z funduszu sołeckiego Gminy Borne Sulinowo w Juchowie kompleksowo zmodernizowano instalację elektryczną w garażu jednostki. Pracowitym strażakom z Juchowa przy okazji udało się odmalować wnętrze budynku.

Nowe oblicze zyskał również garaż OSP Grzmiąca, gdzie dodatkowo ocieplony został cały budynek straży. W świętującej w sierpniu okrągły jubileusz 75-lecia OSP Gwda Wielka bramy garażowe od tego roku sterowane są elektrycznie. Przy bramach garażowych prace prowadzono również w OSP Wierzchowo (dokonano ich wymiany), gdzie poza ociepleniem remizy wstawiono również nowe okna.

Mniejsze, ale nie mniej ważne, wparcie strażacy-ochotnicy otrzymywali na przestrzeni roku z programów takich jak „Mały Strażak” czy też poprzez fundusze przeznaczone na walkę z COVID-19. Były to chociażby zakupy pulsyksometru oraz kamery termowizyjnej dla OSP Barwice, hełmów oraz specjalistycznych mundurów dla OSP Grzmiąca czy też piły spalinowej, pompy pływającej oraz agregatu walizkowego dla OSP Krosino.

Jednej z jednostek w minionym roku udało się nawet pozyskać nowy pojazd. Okazał się nim Ford Transit, lekki samochód ratowniczo-gaśniczy, który trafił do jednostki w Sulikowie.

Mimo początku roku, znane są również plany modernizacji kilku jednostek w 2021. I tak, w Krosinie planowana jest modernizacja remizy, w Juchowie jej rozbudowa, zaś w Grzmiącej spodziewany jest nowy, średni samochód ratowniczo-gaśniczy.

Mamy nadzieję, że wszystkie plany uda się nie tylko w pełni zrealizować, ale również w trakcie kolejnych tygodni będziemy mogli informować o kolejnych inwestycjach.

Za pomoc w realizacji artykułu dziękujemy portalowi facebook.com/Szczecinek112

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: