
Pomijając kontynuowanie walki z koronawirusem, wygląda na to, że rok 2021 zarówno w kraju jak i za granicą będzie obfitował w wiele wydarzeń. Świadkami pierwszych już się nawet staliśmy.
Z nastaniem północy nasz kraj wzbogacił się o 10 nowych miasta. Są to: Kamieniec Ząbkowicki (województwo dolnośląskie), Goraj (województwo lubelskie), Kamionka (również województwo lubelskie), Sochocin, Solec nad Wisłą , Wiskitki (wszystkie województwo mazowieckie), Dubiecko (województwo podkarpacie), Wodzisław (województwo świętokrzyskie), Budzyń i Koźminek (oba województwo wielkopolskie).
W Europie z kolei z dniem dzisiejszym Portugalia objęła prezydencję w Radzie Unii Europejskiej, a Wielka Brytania po 11-miesięcznym okresie przejściowym oficjalnie opuściła Unię Europejską.
Jeśli idzie o najważniejsze wydarzenia polityczne to za 3 tygodnie będziemy świadkami zaprzysiężenia Joe Bidena na 46. Prezydenta Stanów Zjednoczonych, zaś 1 lipca stery pracami Rady Unii Europejskiej przejmie Słowenia.
Dużo bardziej bogaty wydaje się kalendarz sportowy. Jeszcze w styczniu w Kamerunie rozpocznie się piłkarski Puchar Narodów Afryki, zaś w Egipcie wystartują Mistrzostwa świata w piłce ręcznej mężczyzn. W czerwcu przyjdzie czas na przełożone Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, zaś w lipcu na Letnie Igrzyska Olimpijskie. Rok zamkną grudniowe Mistrzostwa świata w piłce ręcznej kobiet w Hiszpanii, Mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym w Oberstdorfie (Niemcy) oraz Mistrzostwa świata w lekkoatletyce w Eugene, w Oregonie (USA).
Tegoroczna Wielkanoc przypadnie na 4 kwietnia, zaś lista tzw. świąt ruchomych przedstawia się następująco:
Jeśli zaś idzie o polską specjalność, czyli długie weekendy, to w tym roku będziemy mieli tylko 2 okazję by w sprytny sposób dokonać wydłużenia urlopu. Pierwsza z nich pojawi się dopiero przy okazji Bożego Ciała (czwartek, 3 czerwca), a druga przy okazji Święta Niepodległości (czwartek, 11 listopada). Namiastkę długiego weekendu poczujemy dodatkowo przy okazji Święta Konstytucji Trzeciego Maja (poniedziałek, 3 maja) oraz w Uroczystość Wszystkich Świętych (również wypadnie w poniedziałek, 1 listopada). Wigilia Bożego Narodzenia przypada na piątek, podobnie zresztą jak Sylwester.