Dwa nowe radiowozy dla szczecineckiej Policji

  • Adrian Wolanin
  • 2020-12-31 12:27:17
Dwa nowe radiowozy dla szczecineckiej Policji
  • Foto: Komenda Powiatowa Policji w Szczecinku

Wczoraj, w samo południe, w Komendzie Powiatowej Policji w Szczecinku odbyło się symboliczne przekazanie dwóch nowych radiowozów. Samochody policyjne Kia Ceed oraz VW Transporter T6 przeznaczone zostały dla szczecineckich funkcjonariuszy z ogniwa ruchu drogowego oraz ogniwa patrolowo interwencyjnego. Nowoczesne pojazdy zostały zakupione ze środków Urzędu Miasta w Szczecinku, który przeznaczył na ten cel kwotę 150 tysięcy złotych oraz budżetu Komendy Głównej Policji.

Cała wartość inwestycji wyniosła ponad 310 tysięcy złotych. Przekazane do użytku na drogach miasta Szczecinek i powiatu szczecineckiego radiowozy zostały zakupione w ramach programu „50 na 50”. Oznacza to, że połowę kwoty dofinansował lokalny samorząd, a drugą połowę pokryła Komenda Główna Policji.

W symbolicznej uroczystości przekazania nowych radiowozów uczestniczył Komendant Powiatowy Policji w Szczecinku insp. Andrzej Dziemianko, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Szczecinku mł. insp. Jarosław Bastek, Starosta Powiatu Szczecineckiego Krzysztof Lis, Burmistrz Miasta Szczecinek Daniel Rak oraz Zastępca Burmistrza Miasta Szczecinek Maciej Makselon wraz z kadrą kierowniczą szczecineckiej jednostki.

Szef szczecineckiej jednostki insp. Andrzej Dziemianko podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że flota szczecineckiej Policji wzbogaciła się o nowe radiowozy. Z pewnością sprawdzą się one nie tylko podczas codziennej służby w ramach dbania o bezpieczeństwo mieszkańców ale podniosą również komfort pełnienia codziennej służby przez policjantów.

Po zakończeniu uroczystości kierowcy nowych pojazdów zaprezentowali je samorządowcom a następnie wszystkie radiowozy wyjechały w swoje pierwsze patrole.

Info: asp. Anna Matys


  • Foto: Komenda Powiatowa Policji w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: