Nadchodzi psi koszmar

  • Adrian Wolanin
  • 2020-12-30 14:59:45
Nadchodzi psi koszmar
  • Foto: https://pixabay.com/

Nie dla wszystkich Sylwester jest świetną zabawą i radosnym pożegnaniem roku. Dla naszych domowych pupili jest to często najgorszy dzień w roku, głównie z powodu wybuchu petard oraz fajerwerków.

W czasie gdy w domowy zaciszu będziemy w mniej lub bardziej radosny sposób oczekiwać zmiany daty, dla mieszkających z nami zwierząt może to być najczarniejszy okres w ciągu roku. Wszystko z powodu strachu wywoływanego tradycyjnymi dla Sylwestra wybuchami petard i fajerwerków, które choć  tym roku powinny być mniej nasilone, to nadal zapewne będą obecne.

W związku z powyższym, 31 grudnia musimy naszych pupili otoczyć specjalną troską. Jak podpowiedziała nam Natalia Ciąpała, szczecinecka zootechnik i fizjoterapeuta małych zwierząt, po nastaniu wystrzału nie należy przede wszystkim głaskać ani przytulać psa! Jeśli to zrobimy, nasz podopieczny odbierze kontakt z nami jako nagrodę i w efekcie będzie wystraszony jeszcze bardziej. W zamian za to udostępnijmy naszemu czworonogowi bezpieczną dla niego przestrzeń, gdzie będzie mógł przetrwać najbardziej stresujące chwile. Pod żadnym pozorem nie aplikujmy również naszemu pupilowi zalegających w domowej apteczce środków uspokajających oraz wyprowadźmy go odpowiednio wcześniej i koniecznie nie spuszczajmy go tego dnia ze smyczy.

A co zrobić jeżeli już dojdzie do ucieczki wystraszonego wybuchem psa? Przede wszystkim zatelefonować do Straży Miejskiej (tel. 986), która pomoże za pomocą patroli oraz monitoringu namierzyć zgubę. Warto również sprawdzić czy nasz pupil nie został już wcześniej przewieziony przez strażników do schroniska.

Więcej na ten temat w dzisiejszym wydaniu serwisu informacyjnego Echa Dnia.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: