Policja apeluje o ostrożność za kierownicą

  • Adrian Wolanin
  • 2020-12-29 15:47:28
Policja apeluje o ostrożność za kierownicą
  • Foto: TV Gawex

Wczoraj przekazywaliśmy apel strażaków dotyczący zakupienia czujników tlenku węgla oraz rezygnację z fajerwerków i petard w czasie Sylwestra. Dziś głosu oddajemy innym mundurowym, a konkretnie policjantom, którzy proszą o zachowanie szczególnej ostrożności podczas poruszania się pojazdem.

Szybko zapadający zmierzch, trudne warunki atmosferyczne oraz ciemna zazwyczaj odzież niechronionych uczestników ruchu znacznie nie pomagają w zachowaniu bezpieczeństwa, co może rodzić bardzo groźne sytuacje na drodze. Tak też niestety było dokładnie przed tygodniem w naszym mieście, kiedy to doszło do wielu kolizji oraz dwóch potrąceń pieszych.

Jakby tego było mało, mundurowi ze szczecineckiej komendy mają w okresie świąteczno-noworocznym mnóstwo innych zadań. Dowodem ich ciężkiej pracy może być chociażby zatrzymanie 26-latka, który w bagażniku swojego auta przewoził narkotyki o łącznej wartości ok. 150 000 zł.

Jak widać szczecineccy policjanci mają pełne ręce roboty. Nie dokładajmy im dodatkowych obowiązków, przede wszystkim zachowując spokój i rozwagę za kierownicą. Zwłaszcza w dniach bezpośrednio poprzedzających Sylwestra, kiedy to natężenie ruchu na drogach, przede wszystkim wokół dużych sklepów, będzie z pewnością porównywalne z tym, które widzieliśmy przed samymi świętami.

Więcej na ten temat w dzisiejszym wydaniu serwisu informacyjnego Echa Dnia.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: