W te święta nie musisz zostawać sam – wsparcie dla osób samotnych

  • Jakub Diakun
  • 2020-12-24 11:40:58
W te święta nie musisz zostawać sam – wsparcie dla osób samotnych
  • Foto: Fundacja ADRA Polska

Święta Bożego Narodzenia to dla wielu najbardziej wyczekiwany okres w roku. Czas spędzony w gronie najbliższych to okres spokoju, wyciszenia oraz nadziei, które przynieść może Nowy Rok. Niestety nie dla wszystkich. Dla wielu osób święta to czas smutku i samotności. Dzięki portalowi GrupaWsparcia.pl będzie można poczuć bliskość drugiej osoby oraz spędzić wspólnie ten czas nie wychodząc z domu. W te święta nikt nie musi zostać sam.

Samotnie w Święta
Poczucie, że jest ktoś z kim można porozmawiać, wspólnie spędzić czas nabiera jeszcze większego znaczenia w okresie świątecznym. Święta Bożego Narodzenia to czas dla wielu osób wyjątkowy. Czas spędzony w rodzinnym gronie i miłej atmosferze. Święta to moment, w którym wiele spraw odchodzi na drugi plan po to, aby móc je przeżyć z innymi. Bliskość drugiego człowieka w tym czasie jest niezmiernie istotna. 


Niestety nie wszyscy mają taką możliwość. Dla takich osób święta najczęściej kojarzą się  z nieprzyjemnym i trudnym okresem. Przeżywanie w samotności Świąt u wielu osób rodzi wiele złych emocji, wspomnień i jeszcze bardziej konfrontuje z tym, czego im brakuje, za czym tęsknią. 


Dlatego bardzo ważne jest by w okresie przesilenia zimowego znaleźć osobę, z którą będzie można przeżyć czas razem. Nawet jeśli miałoby to być wirtualnie, to zawsze świadomość, że ktoś jest, że z kimś można porozmawiać, sprawia, że nadchodzący czas świąt nie wypełni jedynie smutek – mówi Jakub Juszczyk, pomysłodawca portalu GrupaWsparcia.pl


Gdzie szukać wsparcia podczas świąt?
Portal GrupaWsparcia.pl należący do Fundacji ADRA Polska jest przestrzenią, która łączy wiele osób o różnym doświadczeniu, historii życia, i jak najbardziej jest to miejsce, gdzie można znaleźć drugą osobę, która zmaga się z podobnymi trudnościami. Jest to także odpowiednie miejsce do poszukania innych, którzy będą spędzać święta samotnie by w tym okresie wzajemnie się wesprzeć. 


Nikt nie musi być sam w okresie Świąt. Na portalu GrupaWsparcia.pl można znaleźć formę wsparcia adekwatną do oczekiwań i realizowania wybranych celów, które być może od wielu lat są odkładane na później.


Czym jest portal grupawsparcia.pl?
Portal grupawsparcia.pl jest pierwszą w Polsce anonimową i bezpłatną platformą wsparcia online, z której pomocy może skorzystać każdy. GrupaWsparcia.pl oferuje użytkownikom różnorodne formy wsparcia, są wśród nich: wsparcie psychologa na czacie prywatnym i ogólnym, wsparcie innych użytkowników na czacie prywatnym i ogólnym oraz bezpłatne konsultacje psychologiczne/psychoterapeutyczne online i cykliczne spotkania dla użytkowników prowadzone przez psychologa. Dzięki takiej różnorodności każda osoba może bez trudności znaleźć i skorzystać z pomocy dopasowanej do swoich aktualnych potrzeb i oczekiwań. Obecnie portal liczy ponad 6500 zarejestrowanych użytkowników i grono to stale się powiększa. W różnorodnych grupach tematycznych panuje przyjazna atmosfera. Można liczyć na wzajemną pomoc, wsparcie, wysłuchanie, podsunięcie propozycji z rozwiązaniem danego problemu. To wszystko jest niezwykle ważne w życiu, a szczególnie nabiera jeszcze większej wagi w trudniejszych momentach, takich jak święta Bożego Narodzenia.

info: Fundacja ADRA Polska 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: