Straż Miejska pomaga chorej Kindze

  • Jakub Diakun
  • 2020-12-22 16:03:19
Straż Miejska pomaga chorej Kindze
  • Foto: Straż Miejska

Po raz pierwszy spotkaliśmy się z Kingą i jej mamą w październiku 2015 roku. - informuje Paulina Peciak-Nazarewska. Od tamtej pory postanowiliśmy pomagać jej regularnie. Dziewczynka urodziła się z zespołem Downa.

Mała Kinga ze względu na swój stan zdrowia wymaga stałej rehabilitacji. Koszt jednego turnusu rehabilitacyjnego to około 5 200 zł. Są to ogromne koszty. Żeby rehabilitacja przyniosła skutek to w roku musiałaby ich odbyć cztery.

 

Kilka razy dziennie mamy styczność z kolorowymi nakrętkami np. w domu, w pracy, świadomość ekologiczna dotycząca tego, co wyrzucamy cały czas rośnie. Coraz częściej zdajemy sobie sprawę z tego, że coś, czego już nie potrzebujemy, może się jeszcze przydać komuś innemu. Tak jest z nakrętkami po opakowaniach z tworzyw sztucznych. Nakrętki trafiają do firm recyklingowych, gdzie są przerabiane na granulat i służą do wyrobów kolejnych przedmiotów. Z kolei dochód ze sprzedaży takich nakrętek może przyczynić się do wsparcia wielu osób.

 

Uzyskane w ten sposób środki można m.in. przeznaczyć na leczenie lub na rehabilitację. Przekazując komuś takie nakrętni, możemy przyczynić się do poprawy jakości jego życia. -Dzięki zaangażowaniu wielu osób udało nam się zebrać ponad tonę kolorowych nakrętek. To rekord ze wszystkich zbiórek! Tak jak przy każdym finale akcji i tym razem chcielibyśmy złożyć podziękowania min dla dzieci, rodziców i pracowników: Szkoły Podstawowej nr 5, Przedszkola Niepublicznego KRASNOLUDEK, Przedszkola Niepublicznego BAJKA, Świetlicy opiekuńczo-wychowawczej KONICZYNKA. Dziękujemy Panu Kamilowi Wollnemu za pomoc i transport nakrętek. Dziękujemy mieszkańcom Szczecinka, Parsęcka i innych miejscowości, którzy regularnie dostarczają nakrętki do naszej siedziby. Tych którzy nie zbierają, namawiamy do tego by to czynili - informuje Paulina Peciak-Nazarewska. Zbieranie ich nie wymaga wysiłku, a przy okazji pomagamy. To łączenie przyjemnego z pożytecznym. Ponadto za każdym razem podczas wizyty Kingi w komendzie pracownicy Straży Miejskiej obdarowują ją upominkiem by miło wspominała wizytę.

Zbiórka, będzie nadal kontynuowana.

 

info: Paulina Peciak-Nazarewska 


  • Foto: Straż Miejska

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: