Nowy radiowóz dla świdwińskich policjantów

  • Jakub Diakun
  • 2020-12-21 10:15:54
Nowy radiowóz dla świdwińskich policjantów
  • Foto: Gmina Połczyn - Zdrój

Świdwińscy policjanci otrzymali nowy oznakowany radiowóz, który już dziś pojawi się na drogach naszego powiatu. Samochód będzie znacznym wzmocnieniem technicznym w codziennej służbie funkcjonariuszy na rzecz bezpieczeństwa. Auto zostało zakupione dzięki środkom pochodzącym z Programu Modernizacji Policji, a częściowo ze środków samorządów lokalnych w systemie 50 % na 50 %. Radiowóz posiada nowoczesne wyposażenie ułatwiające pracę policjantów oraz zwiększające bezpieczeństwo podczas użytkowania.

Flota samochodów Komendy Powiatowej Policji w Świdwinie powiększyła się dziś o kolejny radiowóz. Samochód wykorzystywany będzie w codziennej służbie Ogniwa Ruchu Drogowego. Radiowóz został zakupiony częściowo w ramach dostaw centralnych realizowanych przez KGP dzięki środkom pochodzącym z Programu Modernizacji Policji, a częściowo ze środków samorządów lokalnych w systemie 50% na 50%.

 

Dzięki bardzo dobrej współpracy oraz zaangażowaniu w sprawy bezpieczeństwa Starostwa Powiatowego w Świdwinie, Urzędu Miasta w Świdwinie oraz Urzędu Miasta i Gminy w Połczynie-Zdroju flota naszej komendy jest sukcesywnie uzupełniana o kolejne pojazdy. Otrzymany samochód jest niewątpliwie ważnym elementem mającym wpływ bezpieczeństwa mieszkańców naszego regionu.

 

Symbolicznego przekazania kluczyków na ręce kierownika Ogniwa Ruchu Drogowego dokonali: Starosta Powiatu Świdwińskiego Mirosław Majka, Burmistrz Miasta Świdwin Piotr Feliński oraz Burmistrz Miasta i Gminy Połczyn-Zdrój Sebastian Witek.

 

info: st. asp. Katarzyna Kopacz

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: