Tarcze zegara odnowione. Na tym jednak nie koniec

  • Jakub Diakun
  • 2020-12-20 09:30:21
Tarcze zegara odnowione. Na tym jednak nie koniec
  • Foto: Parafia NNMP w Szczecinku

Od piątku 18.12.20 r. możemy podziwiać pięknie odrestaurowane tarcze zegara na wieży naszego kościoła – informuje parafia NNMP w Szczecinku. Wykonanie tych prac nie byłoby możliwe bez środków w ramach Budżetu Obywatelskiego, które udało się pozyskać w 2019 roku. 

Ponad 100 letni zegar na wieży tzw. kościoła mariackiego zyskał nowe oblicze, za sprawą prowadzonych tam prac remontowych. Parafia pozyskała na nie środki w ramach ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Koszt prac to ponad 130 tyś. złotych. 

 

Na tym jednak nie koniec, bowiem w Budżecie Obywatelskim 2020 również wygrał pomysł związany z zegarem. Tym razem jednak z jego mechanizmem. - Kolejny etap prac renowacyjnych to zgodnie z projektem zgłoszonym do Budżetu Obywatelskiego, który otrzymał największą liczbę głosów w 2020r., wykonanie elektronicznego mechanizmu zegara wraz z jego uruchomieniem, który będzie zrealizowany w 2021 roku. – informuje parafia. 

 

Oznacza to, że już w przyszłym roku będziemy mogli sprawdzić godzinę spoglądając na wieże najstarszego szczecineckiego kościoła. 
 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: