Straż Miejska w Szczecinku przypominała o bezpieczeństwie na drodze

  • Jakub Diakun
  • 2020-12-19 08:17:37
Straż Miejska w Szczecinku przypominała o bezpieczeństwie na drodze
  • Foto: TV Gawex

W dniu 17 grudnia podczas zabezpieczenia Świątecznego Jarmarku Straż Miejska w Szczecinku, postanowiła przypomnieć pieszym i rowerzystom jak ważna jest widoczność na drodze. Rozdawane były wszystkim elementy odblaskowe, które mają bardzo duży wpływ na zwiększenie bezpieczeństwa na drodze.

Każdego dnia dochodzi do wielu wypadków drogowych, gdzie przyczyną bywa niedostateczna widoczność. Pieszy poruszający się drogą po zmroku w ciemnej odzieży bez elementów odblaskowych widoczny jest dla kierowcy z odległości 20 do 30 metrów. Z elementem odblaskowym na ubraniu, kierujący samochodem może go zauważyć z odległości nawet 150 metrów, przez co kierujący ma możliwość bezpiecznie go ominąć.

 

31 sierpnia 2014 roku wszedł w życie przepis, który nakazuje wszystkim pieszym, rowerzystom, motorowerzystom używanie elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym. Poprzez takie działania namawiamy wszystkich ludzi do używania elementów odblaskowych, niezależnie od tego, gdzie się poruszają. Poruszających się po drogach publicznych poza terenem zabudowanym przekonujemy, aby nie traktowali tego przepisu jako kolejny wymóg, ale aby uświadomili sobie, że w ten sposób dbają o swoje życie i zdrowie.

 

info: Straż Miejska w Szczecinku 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: