SP nr 5 wspiera szczecinecki oddział covidowy

  • Adrian Wolanin
  • 2020-12-18 17:31:40
SP nr 5 wspiera szczecinecki oddział covidowy
  • Foto: Dział Promocji SP5

Wieloletnią tradycją Szkoły Podstawowej nr 5 im. Jana III Sobieskiego w Szczecinku jest organizowanie przed Świętami Bożego Narodzenia pomocy osobom potrzebującym – rodzinom naszych uczniów czy podopiecznym MOPS-u. W poprzednich latach szkoła organizowała akcje Dzieciom na Święta, Seniorom na Święta, Świąteczna paczka dla Babci i Dziadka. W tym roku SP5 wsparciem objęła pacjentów i personel oddziału COVID-owego szczecineckiego szpitala. Z inicjatywą pomocy wyszli Rodzice uczniów klasy VI B.

Uczniowie wszystkich klas własnoręczne wykonali kartki świąteczne z życzeniami i słowami otuchy dla pacjentów oraz wyrazami wdzięczności dla medyków. Przez 3 dni trwała w szkole zbiórka produktów potrzebnych i mile widzianych na szpitalnym oddziale, wskazanych przez pielęgniarkę oddziałową, w tym, owoców, soków, kawy, herbaty, słodyczy, środków higienicznych i jednorazowych naczyń.

Uczniowie, ich rodzice i nauczyciele jak zawsze odpowiedzieli na apel. Zebrane kartki i produkty zostały przekazane na ręce ordynatora oddziału 17 grudnia.

Cieszymy się, że w tym trudnym dla wszystkich czasie społeczność naszej szkoły potrafiła pomyśleć też o innych. Jest to kolejna lekcja empatii, wrażliwości, niesienia pomocy i wyrażania wdzięczności.

Info: Dział Promocji SP5


  • Foto: Dział Promocji SP5

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: