Trwają przygotowania do Jarmarku Świątecznego

  • Adrian Wolanin
  • 2020-12-15 13:12:15
Trwają przygotowania do Jarmarku Świątecznego
  • Foto: TV Gawex

Do finiszu dobijają przygotowania do tegorocznego Jarmarku Świątecznego w Szczecinku. Impreza, którą początkowo odwołano z oczywistych przyczyn decyzją burmistrza Daniela Raka jednak się odbędzie. Współorganizatorami wydarzenia tradycyjnie będą Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Samorządowa Agencja Promocji i Kultury.

Startujące już pojutrze, a więc w czwartek, przedsięwzięcie to nie tylko ukłon w stronę mieszkańców, ale przede wszystkim możliwość pomocy lokalnej branży gastronomicznej oraz rękodzielniczej. Informował o tym zresztą w mediach społecznościowych włodarz miasta:

Kiermasz jest naszym ukłonem w stronę lokalnych przedsiębiorców, także tych z branży gastronomicznej, którzy w ostatnim czasie przeżywają szczególnie trudny okres.

Ze względu na wciąż obowiązujące obostrzenia, konieczna była jednak delikatna zmiana formuły jarmarku. W głównej mierze odczujemy to w postaci braku zawsze towarzyszącej jarmarkowi sceny, na której organizowano zwykle konkursy i która gościła niezliczone rzesze artystów umilających nam konsumpcję typowych dla tego okresu pyszności.

Niestety, mimo że produktów łechcących nasze podniebienia w tym roku również nie zabraknie, przyjdzie nam je kosztować jedynie w domowym zaciszu, gdyż będą sprzedawane tylko na wynos. A gdy już wypełnimy żołądki świątecznymi delicjami, będziemy mogli przystąpić do dekorowania naszego lokum oraz przede wszystkim choinki, oczywiście ozdobami również nabytymi na jarmarku.

Tegoroczna, piata już edycja wydarzenia potrwa do niedzieli włącznie. Patronem medialnym wydarzenia jest Miasto z Wizją.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: