Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych. Jak wypadamy na tle sąsiadów?

  • Adrian Wolanin
  • 2020-12-10 14:35:48
Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych. Jak wypadamy na tle sąsiadów?
  • Foto: Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki

O potężnych dotacjach z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, które trafią do powiatu szczecineckiego (przewidujących rozbudowę szczecineckiego szpitala, remont dworca kolejowego oraz powstanie Inkubatora Przemysłowego) wspominaliśmy przedwczoraj. Jak się okazuje, zarówno w kwestii ilości grantów jak i wysokości przyznanych środków nasz powiat nie ma się czego wstydzić.

W ubiegły wtorek, na specjalnie zwołanej konferencji prasowej nowy wojewoda zachodniopomorski, Zbigniew Bogucki, poinformował przeznaczeniu blisko 0,5 mld zł dla samorządów w naszym województwie. Blisko 14 mln zł z tej sumy trafi do naszego powiatu, rozdzielone pomiędzy szczecineckie Starostwo Powiatowe, Urząd Miasta oraz Urząd Gminy. To sprawia, że na tle innych jednostek samorządu terytorialnego w naszym w regionie wypadamy całkiem okazale.

Przysłowiowy bank rozbił jednak Koszalin, który na rozbiórkę i budowę dwóch wiaduktów drogowych w ciągu Alei Monte Cassino uzyskał wsparcie w wysokości aż 24 mln zł. Biorąc jednak pod uwagę fakt, iż droga przez istniejący, a aktualnie zamknięty z powodu złego stanu technicznego, wiadukt jest strategicznym połączeniem tranzytowym w ciagu DK6, trudno się dziwić przyznaniu tak astronomicznej kwoty.

Powody do radości ma również Starostwo Powiatowe w Koszalinie, które na przebudowę drogi powiatowej nr 3513Z Koszalin – Skwierzynka – Kędzierzyn otrzyma blisko 7,5 mln zł.

Z kolei budżet sąsiadującego z nami powiatu drawskiego zasili dodatkowe ponad 3,6 mln zł, które miejscowe starostwo przeznaczy na przebudowę drogi powiatowej nr 1987Z na odcinku od przejazdu kolejowego w Drawsku Pomorskim aż do Gudowa. Do modernizacji wymienionego fragmentu dołoży się również Gmina Drawsko Pomorskie, która na ten cel otrzyma równe 3,6 mln zł. Warto dodać, że w ramach inwestycji powstanie też równoległa do trasy droga rowerowa.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: