Szarżowali na wyjeździe, mają teraz kwartał na przemyślenia

  • Adrian Wolanin
  • 2020-12-10 11:09:47
Szarżowali na wyjeździe, mają teraz kwartał na przemyślenia
  • Foto: Komenda Miejska Policji w Szczecinie

Policjanci ze szczecineckiej grupy SPEED zatrzymali kolejnym kierowcom prawo jazdy. Kierujący Fordem jechał przez teren zabudowany 135 km/h, czyli o 85 km/h za szybko. Apelujemy o zdjęcie nogi z gazu!

Pomimo zmieniających się warunków panujących na drogach i apeli o ostrożną jazdę, w miniony weekend kolejni kierowy stracili prawo jazdy. Kierujący Fordem dopuszczalną prędkość przekroczył w miejscowości Drzonowo na DK nr 20. 44-letni mieszkaniec powiatu złotowskiego miał na liczniku 135 km/h. Z tego powodu został zatrzymany do kontroli drogowej, za popełnione wykroczenie otrzymał mandat i punkty karne oraz stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Tylko o 1 km/h jechał wolniej od poprzednika kierujący Nissanem. 22-latek z powiatu człuchowskiego na tym samym odcinku drogi poruszał się z prędkością 134 km/h. Policjanci ze szczecineckiej grupy SPEED w efekcie przeprowadzonej kontroli nałożyli na kierującego mandat wraz z punktami karnymi oraz zatrzymali prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Należy pamiętać, że warunki pogodowe o tej porze roku są zmienne i trudne, co nie sprzyja dobrej widoczności oraz przyczepności. Apelujemy o zdjęcie nogi z gazu i dostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków.

Info: asp. Anna Matys

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: