Nowy ambulans dla szczecineckiego szpitala

  • Adrian Wolanin
  • 2020-12-09 12:43:49
Nowy ambulans dla szczecineckiego szpitala
  • Foto: TV Gawex

Mamy kolejne, dobre wieści dla naszego regionu. Powiat Szczecinecki otrzyma 550 tys. zł na zakup nowego ambulansu oraz środków ochrony osobistej dla zespołów ratownictwa medycznego.

Szczecinecki szpital dysponuje trzema karetkami, jedną typu S (reanimacyjna – na pokładzie karetki znajduje się lekarz) i dwiema typu P (na pokładzie ambulansu znajdują się ratownicy lub pielęgniarki). Powiat Szczecinecki od dłuższego już czasu zabiega o pozyskanie funduszy na zakup nowej karetki. Temat powraca, bowiem resort zdrowia rozpoczął procedowanie kolejnych projektów dotyczących zakupu ambulansów.

Wojewoda zachodniopomorski wytypował jednostki, które jako pierwsze mogą liczyć na nowy ambulans. Na liście przesłanej do Ministerstwa Zdrowia znalazło się 11 podmiotów, w tym szczecinecki szpital. Jako pierwsze będą wymieniane karetki starsze niż 5-letnie. Szpital otrzyma wsparcie w wysokości 550 tys. zł, z czego 500 tys. zł na zakup nowego ambulansu i 50 tys. zł na zakup środków ochrony indywidualnej i środków do dezynfekcji dla zespołów ratownictwa medycznego.

Info: Piotr Rozmus

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: