Hala w Ekonomie również z potężnym dofinansowaniem

  • Adrian Wolanin
  • 2020-12-09 09:58:25
Hala w Ekonomie również z potężnym dofinansowaniem
  • Foto: Starostwo Powiatowe w Szczecinku

Wtorek był wyjątkowo udany finansowo dla całego powiatu szczecineckiego. Oprócz potężnych dofinansowań w ramach Funduszu Inwestycji Lokalnych, o których wspominaliśmy wczoraj, do naszego regionu, a konkretnie do ZS Nr 1 im. KEN w Szczecinku, napłynie aż 4,5 mln zł. Środki posłużą do budowy nowoczesnej hali sportowej.

Powiat Szczecinecki sukcesywnie inwestuje w rozwój sportowej infrastruktury szkół nad którymi sprawuje nadzór. Wystarczy wspomnieć chociażby niedawno zakończone remonty sal gimnastycznych i boisk w ZS Nr 2 im. Warcisława IV w Szczecinku czy ZS. Nr 7 w Białym Borze. A to nie koniec, bowiem samorząd otrzymał dofinansowanie w wysokości 4,5 mln zł z Ministerstwa Sportu na budowę hali sportowej przy ZS Nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Szczecinku. Pozyskanie funduszy było możliwe dzięki wsparciu i zaangażowaniu sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska, poseł Małgorzaty Golińskiej.

Informacja na którą od dawna czekał samorząd powiatowy została ogłoszona wczoraj (08.12), po tym jak Zespół do spraw opiniowania wniosków o dofinansowanie zadań inwestycyjnych ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej przedstawił wyniki swojej pracy.

Budowa nowoczesnego obiektu rozpocznie się już w przyszłym roku, zaś zakończy we wrześniu 2022.

Wymiary hali to 36mx46m, wysokość prawie 12 m, powierzchnia zabudowy 1670,94m2, powierzchnia użytkowa 1925,40m2, zaś powierzchnia całkowita to 2141,12m2. Projekt przewiduje instalację boisk do siatkówki, piłki ręcznej, koszykówki, tenisa, zapasów, gimnastyki i akrobatyki sportowej, badmintona oraz judo.

Info: Piotr Rozmus


  • Foto: Starostwo Powiatowe w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: