Czołówka krajowego tenisa zagrała w Szczecinku

  • Adrian Wolanin
  • 2020-12-09 08:50:49
Czołówka krajowego tenisa zagrała w Szczecinku
  • Foto: SzTT Szczecinek

W dniach 05-07.12.2020 r. na kortach krytych Centrum Tenisowego Aqua-Tur w Szczecinku odbył się Halowy Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Juniorek i Juniorów o Puchar Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Zawody rozegrano systemem pucharowym.

W zawodach udział wzięli juniorzy oraz czołowi kadeci w kraju: z Bielska Białej, Gdańska, Grodziska Mazowieckiego, Łodzi, Puszczykowa, Pobiedzisk, Poznania, Szczecina, Tarnowa, Warszawy, Wejherowa, Wrocławia, Zgierza, Złotoryi oraz Szczecinka.

Dobrze w tym turnieju zaprezentował się Gabryś Łosiewicz (Szczecineckie Towarzystwo Tenisowe) pokonując Maksymiliana Walkowskiego z Gdańska 6:2; 6:1. Następnie pokonał Patryka Stankiewicza 4:6; 7:5; 13:11 (8. kadeta w kraju). W trzecim meczu uległ późniejszemu zwycięzcy zawodów Mikołajowy Kończalowi 6:4; 5:7; 2:10. Niewiele zabrakło do wygranej w tym meczu! Po wygraniu pierwszego seta 6:4, przy stanie w drugim 4:4 Gabryś zagrał zbyt pasywnie. 

A oto wyniki:

Wśród dziewcząt w meczu finałowym Olga Gołaś (SKT Pro Masters Szczecin) zrewanżowała się po niedawnej bolesnej porażce Patrycji Niewiadomskiej (Advantage Bielsko-Biała) 6:4; 6:4. Trzecie miejsce zajęły Agnieszka Olszewska (KM Warszawa) i Ewa Czapulak (ZTT Złotoryja).

Wśród chłopców w meczu finałowym Mikołaj Kończal (AT Angelique Kerber Puszczykowo) pokonał 6:1; 6:3 Patryka Pałyszko (CKT Grodzisk Mazowiecki). Trzecie miejsce zajęli Lech Gontar (MKT Łódź) i Viktor Blom (Warsaw Tennis Academy).

W grze podwójnej w meczu finałowym para Mikołaj Kończal i Michał Osmański (KKT Wrocław) pokonała 4:6; 6:4; 10:6 Viktora Bloma i Marcela Dzieło (KKT Wrocław).

Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, nie widzieliśmy takiego tenisa w Szczecinku od 2010 r. kiedy to na miejscowych kortach odbyły się Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn.

Zawody zorganizowało Szczecineckie Towarzystwo Tenisowe, Aqua-Tur Szczecinek oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji Szczecinek przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie i Starostwa Powiatowego w Szczecinku.

Warto również dodać, iż zawody sędziował Piotr Gąsiorek z Poznania, syn legendarnego polskiego tenisisty lat 60-tych, Wiesława Gąsiorka.

Info: SzTT Szczecinek

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: