Powiat szczecinecki otrzyma prawie 14 mln. zł. Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na szpital i remont dworca

  • Jakub Diakun
  • 2020-12-08 16:31:43
Powiat szczecinecki otrzyma prawie 14 mln. zł. Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na szpital i remont dworca
  • Foto: TV Gawex

Dziś (08.12) Premier Mateusz Morawiecki ogłosił listę samorządów oraz zadań, które zostaną zrealizowane w ramach Funduszu Inwestycji Lokalnych. Dobra wiadomość jest taka, że powiat szczecinecki znalazł się na tej lisice.

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił dziś (08.12), przekazanie kolejnych środków w ramach Funduszu Inwestycji lokalnych, dodał również że pieniądze te mają pomóc w walce z gospodarczymi skutkami pandemii.-Pierwsza część programu - ponad 6 miliardów złotych, zostało już rozdysponowanych pomiędzy samorządy na realizację poszczególnych inwestycji. Teraz uruchamiamy kolejne 4 miliardy złotych- powiedział Premier Mateusz Morawiecki. 

 

Małgorzata Golińska Wiceminister w Ministerstwie Klimatu i Środowiska zdradziła nam, że z 13 720 000 złotych, które zostaną zainwestowane w naszym powiecie, będą przekazane w dużej mierze na nasz szpital. - To jest dobra wiadomość z punktu widzenia wszystkich nas jako pacjentów, dlatego, że powiat szczecinecki otrzymał dofinansowanie na przebudowę oddziału ginekologiczno-położniczego wraz z blokiem porodowym i pododdziałem neonatologicznym.(…) Druga kwestia również na potrzeby szpitala, to jest przebudowa obiektu szkolnego wraz z zakupem wyposażenia na potrzeby utworzenia centrum zdrowia psychicznego – powiedziała wiceminister. 


Dodatkowo jak się dowiedzieliśmy, środki trafią do Gminy Wiejskiej Szczecinek, która otrzymała wsparcie na wniesienie wkładu do spółki prawa handlowego, która ma wybudować Inkubator Przemysłowy. 


Kolejną ważną inwestycją dla mieszkańców Szczecinka i okolic jest przekazanie 1 500 000 zł  na pierwszy etap rewitalizacji dworca PKP w Szczecinku. - Ja przypomnę tylko, że decyzją poprzedniego burmistrza nie walczyliśmy o dofinansowanie dworca. Na szczęście nowy burmistrz inaczej postrzega tę kwestię. - powiedziała Wiceminister Golińska.

 

Więcej informacji już dziś (08.12) w serwisie informacyjnym Echa Dnia.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: