Rozstrzygnięto przetargi na miejskie inwestycje

  • Adrian Wolanin
  • 2020-12-03 16:04:03
Rozstrzygnięto przetargi na miejskie inwestycje
  • Foto: TV Gawex

Otwarte zostały koperty z ofertami na przebudowę 3 miejskich ulic: Prusa, Cichej i Skowronkowej. Ku uciesze ratusza, oferty okazały się na tyle atrakcyjne by w miejskiej kasie pozostała jeszcze całkiem pokaźna nadwyżka.

Przypomnijmy, jeszcze w październiku na konto Urzędu Miasta z Funduszu Inwestycji Samorządowych wpłynęło ponad 3 mln 340 tys. zł. Suma ta nie zbilansuje oczywiście w całości strat urzędu spowodowanych pandemią koronawirusa, gdyż w tym celu powołano tenże mechanizm, ale pozwoli przynajmniej przeprowadzić najpotrzebniejsze w mieście prace budowlane.

Największą inwestycją będzie z pewnością modernizacja ul. Prusa, a to z powodu konieczności wykonania na tej arterii również chodnika, drogi rowerowej oraz LED-owego oświetlenia.

Łączna suma zaproponowanych ofert to blisko 1 mln zł niż planowano, w związku z czym w niedalekiej przyszłości ogłoszone zostaną kolejne postępowania inwestycyjne. Czego będą one jednak dotyczyły dowiemy się po konsultacjach burmistrza Daniela Raka z radnymi.

Więcej na ten temat w dzisiejszym wydaniu serwisu informacyjnego Echa Dnia.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: