Tenisowi skrzaci zawitali do Szczecinka

  • Adrian Wolanin
  • 2020-12-02 13:05:28
Tenisowi skrzaci zawitali do Szczecinka
  • Foto: SzTT Szczecinek

W dniach 28.11-30.11.2020 r. na kortach Centrum Tenisowego Aqua-Tur w Szczecinku odbył się halowy Turniej Klasyfikacyjny w grze pojedynczej i podwójnej skrzatek i skrzatów z kalendarza Polskiego Związku Tenisowego.

Do zawodów zgłosiło się 27 chłopców i 16 dziewczynek jednak organizatorzy opierając się o regulamin Zachodniopomorskiego Związku Tenisowego dopuścili po 12 zawodników.

W rywalizacji wzięli udział tenisiści z Gorzowa Wielkopolskiego, Gdańska, Górzycy, Gniezna, Koszalina, Poznania, Kostrzyn Wielkopolski, Szczecina, Sopotu, Starogardu Gdańskiego oraz Szczecinka.

Wśród dziewcząt:
W grze pojedynczej Oliwia Kostrzewińska UKT Tenis Pro Koszalin pokonała 6:2; 6:0 Zuzannę Giżewską STK Sopot, trzecie miejsce zajęły Alicja Szweda SzTT Szczecinek i Weronika Gnyś UKT Tenis Pro Koszalin.

W grze podwójnej w meczu finałowym para Julia Michalcyszyn (zachodniopomorskie) i Alicja Szweda SzTT Szczecinek pokonały 1:6; 7:6; (4) i 10:3.

Wśród chłopców:
W grze pojedynczej meczu finałowym Mateusz Figiel SzTT Szczecinek pokonał 6:4; 6:3 Jacka Biernackiego GKT Smecz Górzyca, trzecie miejsce zajęli Tymoteusz Ignasiak SzTT Szczecinek i Oskar Pawlak KKT Kostrzyn Wielkopolski.

W grze podwójnej para Jacek Biernacki GKT Smecz Górzyca i Tymoteusz Ignasiak SzTT Szczecinek pokonali 5:7; 6:2; 10:5 Mateusza Figla SzTT i Jana Lipkę STK Sopot.

Zawody zorganizowali Szczecineckie Towarzystwo Tenisowe, Aqua-Tur Szczecinek oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Szczecinku.

Info: SzTT Szczecinek

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: