"Pierniczki Reni" po raz czwarty

  • Adrian Wolanin
  • 2020-12-01 16:27:54
"Pierniczki Reni" po raz czwarty
  • Foto: TV Gawex

Bożonarodzeniowy kiermasz „Pierniczki Reni” stał się już przedświąteczną tradycją Bornego Sulinowa. W tym roku, z wiadomych przyczyn, wydarzenie to nie dojdzie do skutku. Nie oznacza to jednak, że na naszych wigilijnych stołach nie będą mogły pojawić tradycyjne pierniczki, sporządzane ściśle według receptury nieodżałowanej Reni Kasprzyk.

Wielu mieszkańców, nie tylko Bornego Sulinowa, nie wyobraża sobie świąt bez przepysznych i jednocześnie prześlicznych pierniczków nabywanych na miejscowym kiermaszu w okresie poprzedzającym Boże Narodzenie. Mimo, że w tym roku do organizowanego w lokalnym Budynku Kulturalno-Oświatowym wydarzenia nie dojdzie, to praca nad wypiekami wre już od kilkudziesięciu dni, o czym poinformowali w mediach społecznościowych wytwarzający je członkowie stowarzyszenia Stacja Kultura.

I choć święta zapowiadają się na smutniejsze niż zwykle, mamy nadzieję, że już niedługo wszystko wróci do normy. Do tego czasu na osłodę pozostaną nam wspaniałe pierniczki, którymi nasza redakcja zawsze jest obdarowywana, na co, otwarcie liczymy również w tym roku. I mamy tu na myśli dosłowne osłodzenie, gdyż z uwagi na nasze łakomstwo nie ma opcji abyśmy zawiesili nasze podarki na bożonarodzeniowym drzewku (a którym prezentowałyby się przepięknie), do czego z góry się przyznajemy!

Więcej na ten temat w dzisiejszym wydaniu serwisu informacyjnego Echa Dnia.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: