Efektowna wygrana na zakończenie rundy

• Adrian Wolanin
  • 2020-11-29 12:32:56

Efektownym zwycięstwem 5:0 zakończyli rundę jesienną IV Ligi Zachodniopomorskiej piłkarze MKP Szczecinek. Hat-tricka w spotkaniu z Iskierką Szczecin zaliczył najlepszy snajper naszej ekipy, Mateusz Górny.

Na otwarcie wyniku w rozgrywanym na stadionie im. Kazimierza Czesława Lisa spotkaniu czekaliśmy nieco ponad pół godziny. Dokładnie w 36. minucie meczu na listę strzelców wpisał się Mateusz Górny. Strzelecki lider Miejskiego Klubu Piłkarskiego swój wyczyn powtórzył jeszcze w 58. i 75. minucie starcia z gośćmi ze stolicy województwa. Wynik spotkania ustalił Daniel Szymański, który piłkę do bramki rywala skierował 2 razy, odpowiednio w 82. i 89. minucie.

Dzięki sobotniemu zwycięstwu, podopieczni Zbigniewa Węglowskiego półmetek rozgrywek kończą z 33 punktami na koncie, notując stratę 9 oczek do liderującej Vinety Wolin. Wbrew pierwotnym planom Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej, szansa na zwiększenie dorobku punktowego pojawi się dopiero na wiosnę. Wszystko z powodu odwołania dwóch wiosennych kolejek rozgrywanych awansem, które miały zostać przeprowadzone 5 i 12 grudnia. Decyzją piłkarskich władz, wymienione terminy zostaną wykorzystane do rozegrania zaległych spotkań z rundy jesiennej. Naszej ekipie udało się jednak rozegrać komplet spotkań.

Zaległości za to nadrabiać będą ekipy m.in. Kluczevii Stargard, Olimpu Gościno oraz Białych Sądów. Pierwsza z wymienionych ekip w przypadku zanotowania dwóch zwycięstw zrówna się punktami z liderem, pozostałe dwie zaś jeśli wygrają swoje pojedyncze spotkania to przeskoczą w tabeli, póki co piątą, ekipę MKP Szczecinek.