Oddali cząstkę siebie - szczecineccy policjanci podzielili się krwią z potrzebującymi

  • Adrian Wolanin
  • 2020-11-28 16:33:51
Oddali cząstkę siebie - szczecineccy policjanci podzielili się krwią z potrzebującymi
  • Foto: Komenda Powiatowa Policji w Szczecinku

Już po raz kolejny w Starym Chwalimiu pod Filią Biblioteczną zawitał „Mobilny krwiobus” w którym mieszkańcy regionu oddali krew potrzebującym. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku chętnie przyłączyli się do honorowej zbiórki i podzielili się z potrzebującymi najcenniejszym darem życia – własną krwią. Dzięki nim bank krwi wzbogacił się o kolejne litry tego życiodajnego płynu. Pamiętajmy, że krew jest bezcennym darem ratującym życie i zdrowie ludzkie.

Policjanci podczas codziennej służby spotykają się z sytuacjami, w których zagrożone jest ludzkie życie. Bardzo często pracują na miejscu wypadków drogowych, w których ranni są ich uczestnicy. Liczy się wtedy każda minuta, by uratować ich życie. Często potrzebna jest krew, która jest jednym z najcenniejszych darów jaki człowiek może podarować innej osobie. Koncentrat krwinek czerwonych jest niezbędny dla ratowania życia ofiar wypadków samochodowych, przetaczany w trakcie poważnych operacji i przy różnego rodzaju zabiegach. To lek, którego nie można wyprodukować, a może pomóc wielu potrzebującym. Każda osoba, która chciała oddać krew musiała wypełnić specjalny formularz, oddać odrobinę krwi do analizy, a następnie przejść badanie lekarskie. Po uzyskaniu akceptacji, można było już oddać najcenniejszy dar dla potrzebujących.

Dlatego akcje te zawsze gromadzą wielu entuzjastów krwiodawstwa – mieszkańców oraz przedstawicieli służb mundurowych. Wśród nich nie mogło zabraknąć szczecineckich stróży prawa. Szczecineccy policjanci, którzy bardzo często włączają się w akcje krwiodawstwa i ratują ludzkie życie, wiedzą jak ważne i niebagatelne znaczenie ma ludzka krew. Krew, której nie można wyprodukować, można się nią jedynie podzielić. Na szczęście jest nas coraz więcej.

Zachęcamy wszystkich do jej oddawania. Można w ten sposób uratować komuś życie! To nic nie kosztuje. Aby zostać krwiodawcą wystarczy być osobą w wieku od 18. do 65. roku życia, o wadze powyżej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość. Wszystkim dawcom gorąco dziękujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych zbiórkach.

Info: asp. Anna Matys


  • Foto: Komenda Powiatowa Policji w Szczecinku

Komentarze (1)

..... 2020-11-28 22:18

No rzeczywiście, raptownie aż dwoje policjantów i jakiś jeden co nie chciał pokazać twarzy bo chyba wstydzi sie gdzie pracuje. A gdzie reszta osiłków? Badań nie przeszli czy az takiego parcia na szkło jak pani rzecznik nie maja?????

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: