W regionie wzmożone kontrole trzeźwości

  • Adrian Wolanin
  • 2020-11-28 10:07:52
W regionie wzmożone kontrole trzeźwości
  • Foto: Komenda Powiatowa Policji w Szczecinku

Przed nami ostatni weekend listopada, tzw. weekend andrzejkowy, czyli czas spotkań w gronie bliskich i przyjaciół. Mając na uwadze bezpieczeństwo w ruchu drogowym wszystkich użytkowników dróg, policjanci szczecineckiej drogówki w tym okresie prowadzić będą działania pn. „Trzeźwy Andrzej”, aby tegoroczne obchody popularnych imienin były bezpieczne.

Policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku już od piątkowego poranka na drogach Szczecinka przyglądali się kierującym, zwracając w głównej mierze uwagę na trzeźwość, a także na właściwe przewożenie pasażerów. Na zakończenie policyjnej kontroli dla kierowców czekał mały prezent od policjantów pochodzący z Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie w ramach kampanii informacyjnej „Bądź bezpieczny na drodze”.

W trakcie działań kierujący otrzymali jednorazowe alkotesty, próbniki, które wskażą nam orientacyjną ilość alkoholu w organizmie. Był to doskonały pretekst by porozmawiać z mieszkańcami o konsekwencjach jakie niesie za sobą jazda pod wpływem działania alkoholu, a także przypomnienie, że każdy z nas widząc osobę, która zamierza kierować na tzw. podwójnym gazie powinien zareagować.

Przypominamy, osobie pod wpływem alkoholu w znacznym stopniu pogarsza się ostrość widzenia i ocena odległości, następuje opóźnienie czasu reakcji, obniżenie koncentracji, zaburzenie równowagi i błędna ocena własnych możliwości. Kierujący pod wpływem alkoholu lub innych środków jest poważnym zagrożeniem dla wszystkich uczestników ruchu na drodze a nie tylko dla siebie samego.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku przez cały weekend będą prowadzić wzmożone działania kontrolne pod nazwą „Trzeźwy Andrzej”.

Jeżeli masz wątpliwości co do swojego stanu trzeźwości zawsze możesz przyjść do Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku przy ul. Polnej 25 i bezpłatnie skorzystać z urządzenia kontrolnego znajdującego się w holu budynku.

asp. Anna Matys

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: