Finisz budowy hali sportowej przy SP1

  • Adrian Wolanin
  • 2020-11-25 15:46:15
Finisz budowy hali sportowej przy SP1
  • Foto: TV Gawex

Dobiega końca budowa hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza, jednego z najważniejszych przedsięwzięć Urzędu Miasta w ostatnich latach. Zakrojona na szeroką skalę inwestycja o wartości ponad 9 mln zł, w całości finansowana jest z miejskiej kasy.

Pilotowana osobiście przez wiceburmistrz Dorotę Rusin-Hardenbicker inwestycja powstawała przez cały czas zgodnie z harmonogramem, i zgodnie z planem powinna również zostać oddana do użytku 22 grudnia.

Na nowej hali miejsce dla siebie znajdą m.in. wielbiciele prawie każdej odmiany piłki, zaczynając od koszykówki, poprzez nożną i szczypiorniaka a na siatkówce kończąc.

Warto również dodać, że popularny „Adaś” to ostatnia szkoła, dla której organem prowadzącym jest ratusz, nie posiadająca nowoczesnego kompleksu sportowego. Tym samym, wraz z odbiorem nowej hali, z mapy Szczecinka zniknie ostatnia biała plama w postaci podstawówki pozbawionej nowoczesnej infrastruktury sportowej.

Więcej na ten temat w dzisiejszych wydaniach serwisu informacyjnego Echa Dnia oraz Szczecineckiego Programu Samorządowego.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: