Tenisowi młodzicy rywalizowali w Szczecinku

• Adrian Wolanin
  • 2020-11-25 09:52:23

W dniach 21-23.11.2010r. na kortach krytych Regionalnego Centrum Tenisowego odbył się Wojewódzki Halowy Turniej Klasyfikacyjny Młodziczek i Młodzików. Do zawodów zgłosiło się 45 zawodników, lecz organizatorzy opierając się o regulamin Zachodniopomorskiego Związku Tenisowego dopuścili do rozgrywek 24 tenisistów. Zawody odbyły się systemem grupowo-pucharowym.

W rywalizacji wzięli udział zawodnicy z Bydgoszczy, Gdyni, Kostrzyna Wlkp., Koszalina, Mierzyna, Poznania, Radomia, Szczecina, Torunia, Wałcza, Warszawy oraz Szczecinka.

Wśród dziewcząt
W grze pojedynczej w meczu finałowym Ewangelina Penkevych Elite Sport Club Mierzyn pokonała 7:5; 7:5 Maję Pietraszak PT Olimpia Poznań. Trzecie miejsce zajęły Julia Serhej UKS Piątki Wałcz i Monika Szałek SKT Promaster Szczecin. W grze podwójnej w meczu finałowym para Ewangelina Penkevych Elite Sport Club Mierzyn i Matylda Czugalińska Elite Sport Club Mierzyn pokonała 7:6 (4); 6:2 Klaudię Pielesiak BAT Bydgoszcz i Minę Jarząbek AT Arka Gdynia.

Wśród chłopców
W grze pojedynczej w meczu finałowym Borys Gryń WSG Academy pkonał 6:2; 6:3 Mikołaja Hince UKS Piątki Wałcz. Trzecie miejsce zajęli Marcel Surmacki SzTT Szczecinek i Igor Piasek AG Tenis Chorzowska Radom. W grze podwójnej w meczu finałowym para Igor Piasek AG Tenis Chorzowska Radom i Piotr Wiśniewski Bałtyk Koszalin pokonała 6:0; 6:4 Mateusza Figla SzTT Szczecinek i Patryka Lechowskiego SzTT Szczecinek.

Zawody zorganizowali Szczecineckie Towarzystwo Tenisowe, Aqua-Tur Szczecinek oraz OSiR Szczecinek.

Info: SzTT Szczecinek