Posłowie z regionu o unijnym budżecie

  • Adrian Wolanin
  • 2020-11-24 16:09:32
Posłowie z regionu o unijnym budżecie
  • Foto: TV Gawex

Kwestia unijnego budżetu była głównym tematem zwołanej na dziś konferencji prasowej dwóch lokalnych parlamentarzystów - Jerzego Hardie-Douglasa oraz Piotra Zientarskiego. Posłowie Koalicji Obywatelskiej odnieśli się również do kilku problemów bieżących.

Na wtorkowy poranek lokalne media zaproszone zostały na konferencję prasową odbywającą się w biurze poselskim Jerzego Hardie-Douglasa. Parlamentarzysta tym razem wystąpił z politycznym kompanem, którym był koszaliński poseł i były senator, Piotr Zientarski. Obaj politycy Koalicji Obywatelskiej skomentowali kwestię ewentualnego, polskiego weta wobec unijnego budżetu.

Weto o którym coraz bardziej rządzący otwarcie mówią w mediach jest odpowiedzią na próbę powiązania wypłaty unijnych środków z przestrzeganiem praworządności. A wynikające z tego tytułu komplikacje dosadnie wyjaśnił przybyłym na spotkanie były burmistrz Szczecinka, wyjaśniając, że strach przed nim odczuwają będą tylko ci, którzy mają coś za uszami. Zdaniem obu posłów, rządzący zamierzają wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej, a kwestię praworządności trudno wiązać z lansowaną w mediach walką o suwerenność, gdyż na przyjęcie spornego mechanizmu jeszcze w wakacje zgodził się sam premier Mateusz Morawiecki.

W trakcie spotkania z mediami poruszonych zostało jeszcze kilka bieżących kwestii, w tym m.in. temat szczepionki przeciwko COVID-19. Zarówno Jerzy Hardie-Douglas jak i Piotr Zientarski wyrażają nadzieję, że rozpoczęcie jej dystrybuowania ma szansę rozpocząć się w ciągu 100 najbliższych dni, jak zapewnia Prezes Rady Ministrów. Obaj jednocześnie zapewniają, że sami się zaszczepią przy pierwszej możliwej okazji.

Więcej na ten temat w dzisiejszych wydaniach serwisu informacyjnego Echa Dnia oraz w naszym cotygodniowym wydaniu Saloniku Politycznego, którego gościem będzie właśnie poseł Piotr Zientarski.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: